Az ukránok kivonulnak Avgyijivkából
Az oroszok négy hónapja ostromolják a várost és az elmúlt 24 óra alatt az orosz csapatok 33 támadást hajtottak végre ellene.
Az oroszok négy hónapja ostromolják a várost és az elmúlt 24 óra alatt az orosz csapatok 33 támadást hajtottak végre ellene.
A rendszer világossá tette, hogy soha nem fogják élve kiengedni, és módszeresen rontották tovább a fogva tartási körülményeit. A Kremlhez közeli források szerint tüdőembólia végzett Alekszej Navalnijjal.
Többek között húsz olyan terroristát is elfogtak, aki részt vett az október 7-i terrortámadásban.
Az amerikai elnök Navalnij halálát követően tartott beszédében Donald Trumpot és a republikánusokat is célba vette. Felszólította őket, hogy tegyenek többet Ukrajna megsegítéséért.
Minden belső ellentét dacára ez a mozgalom újraformálhatja a világot, írja a brit lap.
A hadsereg élén álló Zaluzsnij menesztése népszerűtlen döntés, és egyáltalán nem volt könnyű, amit az is bizonyít, hogy Kijev napokig cáfolta a leváltás tényét.
Sokak szerint az orosz demokrácia utolsó szimbóluma halt meg.
Meghalt börtönében Alekszej Navalnij, Vlagyimir Putyin orosz államfő legismertebb hazai politikai ellenfele. A 47 éves ellenzéki halálának okát egyelőre nem tették közzé, ám függetlenül a későbbi hivatalos indoklásoktól, Navalnij politikai tevékenysége miatt vesztette életét és haláláért Putyin tartozik felelősséggel. Az első külföldi reakciók szerint az ellenzéki halála megmutatja, milyen a valóságban Putyin rezsimje.
Már a Fehér Ház sem bizakodik abban, hogy sikerül Ukrajnának megtartania Avgyijivkát.
Egy sor államban a második vagy harmadik helyet foglalják el a jobboldali-nacionalista tömörülések, átrendeződés várható az európai pártpolitikában, írja a lap elemzője.
A három nyugat-afrikai ország megszakította katonai kapcsolatait is az egykori gyarmattartó Franciaországgal.
Azzal érvelt, hogy elszigeteltsége sérti emberi jogait, de a bíróság máshogy gondolta.
2022. január 1-én hatályba lépett az a törvény, amely lehetővé teszi Ausztriában az asszisztált öngyilkosságot, ám a mai napig sincs teljes társadalmi konszenzus a döntés körül.
A kontinensnek minden forrását mozgósítania kell, hogy annyi fegyvert szállítson Kijevnek, amennyit csak bír írja a Martin Schulze Wessel német történész a Frankfurter Allgemeine Zeitungban.
Az épületben több gyanúsítottat is őrizetbe vettek.