Egy hétéves kislány meghalt a zágrábi iskolai késelésben
Egy tanár és öt diák megsebesült, a támadót elfogták.
Egy tanár és öt diák megsebesült, a támadót elfogták.
hvg.hu
Politikai menedékjogot kapott Magyarországon Marcin Romanowski egykori lengyel miniszterhelyettes, akit hazájában 11 bűncselekmény elkövetésével vádolnak. Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a döntést azzal magyarázta, Lengyelországban „jogállamisági válsághelyzet” alakult ki. 2018-ban hasonló indokkal kapott menedéket Magyarországon Nikola Gruevszki volt macedón miniszterelnök is, akinek Orbán Viktor állítólag személyesen ígért védelmet.
Orbán Viktor eszközként használja az ukrajnai magyar kisebbséget, jelenti ki a Kurier kárpátaljai beszámolója. Járhat-e jelentős következményekkel az orosz vegyvédelmi erők parancsnokának meggyilkolása, teszi fel a kérdést Max Boot a Washington Postban. A brit hadsereg egyik nyugalmazott ezredese arra figyelmeztet a Daily Telegraphban, hogy megbukhat az iráni rendszer, ám azzal a térség csöbörből vödörbe jutna. Ukrajna segített megbuktatni a szír rendszert, mert lekötötte az orosz erőket, írja a Wall Street Journalban az ukrán elnöki hivatal vezetője. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
hvg360
Nevezhetjük árnyék-, vagy hibridháborúnak, minden az összecsapás lehetőségére mutat, Európának pedig fejlesztenie kell a védelmi képességeit, írja a Bloomberg.
hvg360
A leköszönő amerikai elnök Olaszországba is ellátogat, ahol Giorgia Meloni miniszterelnökkel és Sergio Mattarella elnökkel is tárgyal.
HVG
Érzelmes hangot ütött meg saját tervével, a karácsonyi tűzszünettel kapcsolatban a magyar miniszterelnök, aki a magyar uniós elnökséget is értékelte minden idők egyik legérdektelenebb Európai Tanácsát lezáró sajtótájékoztatón.
Barátságtalan lépés, hogy Magyarország politikai menedékjogot adott Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek – írta Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter az X-en.
HVG
A pilóták által jelentett lézeres zavarások száma drámaian megnőtt decemberben.
HVG
Dmitrij Medvegyev, volt orosz elnök kijelentette, hogy a Times szerkesztői „legitim katonai célpontok”, miután a lap „legitim védelmi cselekménynek” minősítette Igor Kirillov orosz altábornagy meggyilkolását Ukrajna részéről.
HVG
Tömegverekedés tört ki egy nigériai középiskolában tartott rendezvényen.
hvg.hu
Oroszországban és Oroszországgal majdnem minden rendben van. Igaz, hogy egy kicsit magas az infláció, viszont alacsony a születések száma, ám az ország még sohasem volt ilyen erős, mint most, és sohasem volt ennyire szuverén állam – ez volt Vlagyimir Putyin orosz államfő szokásos év végi moszkvai sajtóértekezletének fő üzenete. Az apró bökkenő az, hogy az inflációval és a népességfogyással kapcsolatos aggodalmakat leszámítva az elnöki válaszoknak nem sok közük volt a valósághoz.
A vajdasági magyar intézményeket is felszólították a csatlakozásra.
HVG
Nem vagyunk ünnepi hangulatban – jegyezte meg az ukrán elnök, aki az Európai Tanács brüsszeli ülésén vett részt, ezt követően nyilatkozott újságíróknak.
Abházia nehéz heteken van túl, a lövöldözés valószínűleg annak az éles helyzetnek az utóhatása, ami miatt a régió elnökének is le kellett mondania.
hvg.hu
Gyanús lett a rendőröknek, hogy a sofőr mellett ülő nő nincs magánál, és nem is kommunikál.
hvg.hu
Ahmad es-Saret a Szíria elleni szankciók feloldását is kérte a BBC-nek adott interjújában.
HVG
Megtartotta szokásos évértékelőjét Vlagyimir Putyin orosz elnök, ahol újságírók kérdéseire válaszolt. Röviden összefoglalva minden téren sikeres évet zárt az ország, legalábbis az elnök szerint.
MTI
MTI
hvg.hu
A földgázellátási zavarok miatt alakult ki feszültség Moldova és a területén található szeparatista Dnyeszter Menti Köztársaság között.
hvg.hu
Biztonságot kell nyújtani a Kaukázusnak Oroszországgal szemben, írja az Economist. „Mini-München” lehet az ukrajnai béketárgyalásból, jelenti ki a Politicóban Mujtaba Rahman, az Eurázsia Csoport nevű washingtoni kockázatelemző európai igazgatója. Észak-Korea ukrajnai háborús részvétele olyan ár, amelyet az ország Moszkva barátságáért fizet, írja a The Guardian. A Financial Times igazságot követel az Aszad-féle bűncselekményeinek áldozatainak. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
hvg360