Oroszország hiába kérte az ügy ejtését, az ENSZ legfelsőbb bírósága fog dönteni Ukrajna népirtási keresetéről
A vádak szerint Moszkva Ukrajna elleni inváziójával megsértette a nemzetközi jogot.
A vádak szerint Moszkva Ukrajna elleni inváziójával megsértette a nemzetközi jogot.
A háborúban álló két ország egymást vádolja a repülőgép-szerencsétlenség ügyében.
Mateusz Morawiecki ajánlotta fel ezt az opciót, és úgy tűnik, Orbán Viktor élni akar vele.
Borisz Nagyezsgyin a többszörösét gyűjtötte össze az induláshoz szükséges aláírásoknak, de a választási bizottság azt állítja, hogy szabálytalanságok vannak a leadott íveken.
Reagált a magyar külügyminiszter arra, hogy Ulf Kristersson Brüsszelben közölte Orbán Viktorral: akkor jön el Budapestre, ha Magyarország már ratifikálta a svéd NATO-csatlakozás.
Azt mondják, hogy ez az első, Atlanti-óceánon átívelő összefogás.
Az EU célja, hogy kevesebb bevándorló induljon el az Unió felé. Ezért kötött szerződést az észak-afrikai országgal, amely váratlanul közölte: jótékonysági vagy szívességi alapon nem fogad el pénzt. A háttérben az állhat, hogy Tunéziát egyre több bírálat éri azért, ahogy a menekültekkel bánik.
A lap szerzője szerint Orbán hosszú távra tervez, és bízik abban, hogy novemberben Trump nyer, illetve hogy az európai közvélemény fellázad a migráció, valamint az emelkedő megélhetési költségek miatt.
A csütörtöki brüsszeli csúcsot elemzi a nemzetközi sajtó a Spiegeltől a Politicón át a Süddeutsche Zeitungig: a meghatározó vélemény, hogy Orbán Viktor az utolsó pillanatban szembesült azzal, hogy egyedül maradt, így letette a fegyvert. A BBC szerint Orbán már ki is választotta, milyen terepen vívja meg a következő csörtét az EU-val. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Korábban a Gázai övezet 2,3 millió lakosának több mint fele menekült a harcok elől Rafahba és környékére.
Orbán Viktor abban hisz, hogy pár éven belül lesznek partnerei az Európai Tanácsban – írja a brit lap elemzése.
A tűz sok járművet, boltot és lakóházat is megrongált.
A rendelet szerint a szankciók az erőszakos cselekedeteket elkövetők ellen szabhatók ki.
Az Amerikában szerencsét próbáló Krajnyák Ildikó kaliforniai kozmetikájában 2018-ban robbant fel egy kartondoboz, megölve ezzel a nőt. A hatóságoknak rögtön gyanús lett az áldozat exbarátja, akinek ráadásul rakétaépítés volt a hobbija, de sokáig nem találtak ellene bizonyítékot, majd amikor többheti helyszínelői munkával végre igen, akkor meg az esküdtszék nem jutott dűlőre. A napokban végre pont került a kegyetlen gyilkosság ügyének végére.
A rendelet blokkolná az érintett személyek vagyonát és pénzügyi tranzakcióit az Egyesült Államokban, illetve megtiltaná az amerikaiaknak is, hogy pénzzel támogassák őket.
A helyi sajtóban megjelent felvétel szerint a férfi testén robbanószerkezet volt, és piros festékkel írta fel a falra, hogy "Gázáért".
Roman Szemencsenkónak egy lehallgatási botrány miatt kell távoznia, az ügyben büntetőeljárás is indult.
Összesen 51 napot töltött a Hamász fogságában, az ottani megpróbáltatásairól mesélt egy izraeli tévécsatornának.
Most már gyorsan, a jövő hónapban ki lehet fizetni az előirányzott 50 milliárd első részletét Kijevnek, írja a német lap, amely hozzáteszi, a mai megállapodás nem jelenti azt, hogy a magyar kormány hozzájuthat az Unió által eddig visszatartott pénzekhez.
A rakétás korvett értéke 60-70 millió dollárra tehető.