Hamász: Izrael nem kapja vissza élve a túszokat, ha nem teljesíti a követeléseinket
Az izraeli hatóságok szerint a múltkori fogolycserék után is még 137 túsz tartózkodik Gázában.
Az izraeli hatóságok szerint a múltkori fogolycserék után is még 137 túsz tartózkodik Gázában.
A 23 milliárdos csepeli kokainfogásról és a Dublinban hatvan kiló heroin társaságában elfogott magyarokról szóló hír alapján akár tűnhetne is úgy, mintha Magyarország lenne az új Kolumbia, és egy nyugalmazott vadászpilóta az új Escobar. Ám valójában törökök, albánok, szerbek a hazai kábítószerpiac igazi nagyágyúi, a magyarokra leginkább csak a kockázatos kulimunka marad, vagy heti néhány kiló drog, ami nemzetközi viszonylatban semmi.
Volodimir Fityo, az ukrán hadsereg szóvivője az állami televízióban elmondta, hogy a fagypont alatti hőmérséklet helyenként ugyan az orosz támadások enyhe mérséklődését eredményezte, de a csapásirány változatlanul a Harkiv megyei Kupjanszk városa.
A háború még tart, "de ez már a Hamász végének kezdete" – állapította meg Benjamin Netanjahu.
Az izraeli-palesztin háborúban a civilek védelmének fontosságáról beszélt Antony Blinken, aki a háború utáni időkről pedig úgy vélekedett: akkor lehet tartós a béke, ha létrejön a palesztin állam.
A weimari köztársaság összeomlása és a holokauszt hozzájárult ahhoz, hogy Henry Kissinger a stabilitást célzó reálpolitika hirdetője lett, antiszemita közegben emelkedett magasra, s akadt kijelentése, amit zsidó társai nem bocsátottak meg neki.
A választás még messze van, de Trump 4 százalékos előnye aggodalomra adhat okot a mostani elnöknek.
Október 7-e óta a gázai hatóságok szerint 17700 palesztin halt meg az övezetben izraeli katonai csapásokban.
Az izraeli-palesztin háború megosztja az Egyesült Államokban élőket, ennek pedig az egyik leglátványosabb terepe az akadémiai világ.
Az izraeli miniszterelnök szerint nem lehet egyszerre támogatni a Hamász felszámolását, valamint ezzel egyidejűleg a háború végét is követelni.
Az amerikai márka negyed évszázad után támasztotta fel legendás terepjáróját, amellyel alaposan feladta a leckét a konkurenciának.
Az ukrán elnök arra számít, hogy az Európai Unió értékelni fogja az országa erőfeszítéseit.
Jobbról és balról is támadják a francia köztársasági elnököt.
A valóság rácáfolt a reményekre, s ahogy elmaradnak Ukrajna harctéri sikerei, úgy kezd foszlani az az orosz agresszió ellen harcoló nemzet korábban példás egysége. Az pedig még veszélyesebb, hogy egyértelművé vált, komoly nézetkülönbségek vannak a politikai és a katonai vezetés között.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung és a Politico is a jövő heti uniós csúcs előtti helyzetet elemzi. A német lap és a Guardian a kárpátaljai magyarság helyzetéről és az ukrán-magyar viszonyt megterhelő nyelvtörvényről, illetve annak megváltoztatásáról is ír. A Washington Post szerzője arról beszél, mi lehet a következménye az Ukrajna számára folyósított amerikai segély befagyasztásának. A Der Standard az osztrák belpolitika folyamatai tárgyalja, különös tekintettel a szélsőjobb lehetséges hatalomra kerülését. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Ukrajna törvényt módosított, bízva abban, hogy minél hamarabb megkezdődhetnek az uniós csatlakozási tárgyalások.
Az első teendő az, hogy jegelni kell Magyarország szavazati jogát, amíg az nem teljesíti a tagsággal járó kötelezettségeket, írja a lap szerzője.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsának 13 tagja támogatta az Egyesült Arab Emírségek által beterjesztett kezdeményezést. Az állandó tag Nagy-Britannia tartózkodott a szavazáson.