Robbanás miatt dőlt össze egy épület Franciaországban, négy ember eltűnt
Az eset Dél-Franciaországban történt, feltehetőleg gázrobbanás volt.
Az eset Dél-Franciaországban történt, feltehetőleg gázrobbanás volt.
Az egészségügyi világszervezet európai részlegvezetője, Hans Kluge szerint a kötelező oltást csak akkor szabad elrendelni, ha minden mást megpróbáltak előtte.
Szerintük a Facebook nem tett eleget azért, hogy megakadályozza a róluk terjedő álhírek szétfutását a saját rendszerein belül.
Az általános iskolákban pedig távolságtartási szabályokat léptetnek életbe.
Nagyot lép előre Afganisztán a tálibok állítása szerint, a jogvédők azonban kételkednek.
Az októberben elrabolt tizenhét ember közül azonban még mindig csak öt szabad.
Négy év helyett csak kettőt kell leülnie a Nobel-díjas korábbi államfőnek.
Szétforgácsolt politikai mezőnyben próbál előre törni a szélsőjobboldali francia politikus, akinek legnagyobb ellenfele Marine Le Pen, bár zéró migrációt hirdető politikájával a párizsi elnöki palotát vette célba.
A férfinak se védettségi igazolványa, se negatív teszteredménye nem volt, holott a tömegközlekedésben január közepéig csak azokkal lehet részt venni.
Két horvát állampolgárnál mutatták ki a variánst. Mindketten részt vettek egy külföldiekkel tartott üzleti találkozón.
Negyedévente akár 600 eurós bírságot terveznek fizettetni mindazokkal Ausztriában márciustól, akik nem hajlandók beoltatni magukat a koronavírus okozta betegség, a Covid–19 ellen – írják osztrák médiumok.
A volt szenátort 98 éves korában érte a halál.
A volt vezető korábbi szövetségesét is börtönbüntetésre ítélte a junta.
A földrészen nagyon alacsony az átoltottság, aminek oka részben az, hogy a fejlett országok kezdetben maguknak foglalták le az oltóanyagok jelentős hányadát.
17 fős személyzet van a hajón, akiket egyelőre nem evakuáltak.
A kötelező oltás ellen tiltakozó ápolók és tűzoltók vezették a több ezres tömeget.
A kormányra készülő három német párt közül kettő elfogadta a koalíciós szerződést.
A járvány terjedésének megfékezésére hozták az intézkedést.
Üstökösként robbant be Ausztria politikai életébe Sebastian Kurz, s mostanra kiderült nem lett belőle állócsillag, sőt. A minden tisztségéről lemondott egykori kancellár teljesen átformálta pártját, az Osztrák Néppártot (ÖVP) s a jelek szerint a pályáját dicstelenül befejező politikus magával rántja pártját is. Az új kancellár az eddigi belügyminiszter, Karl Nehammer lett.
Az egyházfő Leszbosz szigetén találkozott menekültek csoportjával, amely után beszédében kritizálta azokat, akik falakat építenek, hogy távol tartsák a kitaszított embereket.