szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Megfelelő csere esetén.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Szlovákia szovjet gyártmányú T-72-es típusú harckocsikat biztosítana arzenáljából Ukrajnának, ha cserébe korszerű nyugati páncélosokat kapna – jelentette be szerdán a szlovák védelmi tárca szóvivője.

„Megértjük Ukrajna szükségleteit, hogy minél nagyobb mennyiségben nehéz harceszközöket szerezzen be, és készek vagyunk szlovák T-72-es harckocsik haladéktalan átadásáról tárgyalni, de csak egy megfelelő csere esetében” – mondta Martina Koval Kakascíková, akit a Teraz című helyi hírportál idézett.

Kakascíková arra reagált, hogy Ukrajna német Leopard 2A4 harckocsikat kap több országtól. Megjegyezte ugyanakkor, hogy jelenleg nem folynak tárgyalások T-72-es páncélosok rendelkezésre bocsájtásáról Kijevnek.

(Nyitóképünk illusztráció.)

Amikor először kerültek német tankok Ukrajnába: kis Tigris-történelem

Legendás második világháborús elődök hibáiból okulva lett mára a világ egyik legjobb páncélosa az Ukrajna által kért Leopard 2. De miért nagymacskákról nevezték el a német tankokat, és mennyi az igazság a Tigrisek legendájából?

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!