szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Megtartották Gödön az első, a háborús veszélyhelyzetre hivatkozva kiüresített közmeghallgatást: hangpostán lehetett beküldeni az észrevételeket a gyár bővítése kapcsán. Az illetékesek Youtube-élőben fognak reagálni.

Közmeghallgatást tartottak Gödön a Samsung helyi civilek által sokat kritizált akkumulátorgyárának bővítésével kapcsolatban, ám ez az alkalom már messze nem olyan volt, mint amihez az elmúlt hónapokban hozzászokhattunk, például amikor Debrecenben hazaárulózták le a főispánt, vagy épp Gödön borították rá az illetékesekre a helyiek a gyárral kapcsolatos aggodalmaikat – derül ki a Mérce beszámolójából.

A kormány még áprilisban a háborús veszélyhelyzettel takarózva adott lehetőséget a hatóságoknak és az önkormányzatoknak arra, hogy az érintettek megjelenése nélkül tartanak közmeghallgatásokat, és most kiderült, hogy ez hogyan is fog kinézni a gyakorlatban:

Kérjük, hogy véleményét maximum 3 percben foglalja össze, ezt követően a hangposta automatikusan megszakítja a hívást. Amennyiben 3 percnél több ideig szeretne véleményt nyilvánítani vagy kérdést feltenni, akkor hívja újra a számot

– olvasható a Pest megyei önkormányzat vonatkozó hirdetményében, amiből az is kiderül, hogy e-mailben is be lehet küldeni az észrevételeket június 19-ig.

Ezt egyébként azért kellett kitűzni, mivel a gyárnak elkészült egy újabb része, amire új katasztrófavédelmi engedélyre van szükség, amihez új biztonsági dokumentáció készült, és ezt lehetett a fenti módon véleményezni.

A beérkezett véleményekre június 26-án délelőtt adnak visszajelzést a Youtube-on, élőben itt.

Ehhez hasonló egyszer már történt Gödön a koronavírus-járvány idején, de nem volt hatékony: nem érkeztek érdemi válaszok, és visszakérdezésre, interakcióra sem nyílt lehetőség - emlékeztet a lap.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Zhvg

Ácsi katódgyár: kérdéses, jól jár-e a település, de az biztos, hogy a technológia veszélyes

Magyarország egyik legnagyobb beruházása valósulhat meg a Komárom-Esztergom megyei településen, amellyel kapcsolatban a polgármester úgy próbálja megnyugtatni a közvéleményt, hogy nem is akkumulátorgyár lesz, csak akkumulátorokhoz állítanak elő katódot. Ez azonban nagy nyugalomra nem ad okot, és az is kétséges, milyen hasznot jelent a településnek a Huanyou Cobalt.