Kanapéról faggatta a NAV a 8 éves kisfiút

Az adóhatóság arról kérdezte a kisiskolás fiút, vett-e ötéves korában törtfehér sarokgarnitúrát az interneten. Az ügyben a NAV mindenkit megkeresett, aki adott időben és adott témában regisztrált egy bizonyos internetes oldalon.

  • hvg.hu hvg.hu
Kanapéról faggatta a NAV a 8 éves kisfiút

Kiderült, mire irányul az az abszurd adóvizsgálat, amely egy 8 éves fiú ügyeit firtatta.

A NAV egyebek mellett arra volt kíváncsi, hogy a fiú vett-e ötéves korában törtfehér sarokgarnitúrát az interneten. Az iskolást egy költségvetési csalási ügyben hallgatták ki tanúként. Azt kérdezték tőle, adott-e előleget, kapott-e bizonylatot, és honnan szerzett tudomást az üzletről. Személyleírást is kértek tőle azokról, akik a bútorokat kiszállították – írta a Blikk szerdán.

Csakhogy a Noel nevű fiúnak három éve nem volt mégcsak számítógépe sem – mondta édesapja a lapnak. A szülő nem érti, miért kérdezgeti a NAV a gyermeket. Mint arról beszámoltunk, napok óta igyekszik elérni a nyomozó pénzügyőr századost, hogy magyarázatot kapjon.

Az ügyről az adóhatóság sajtóosztálya annyit árult el, hogy egy internetes felületen regisztrált személyeknek küldtek megkeresést az ügyben. Mindenkit megkerestek, aki az illető oldalon a NAV által vizsgált témában és időszakban regisztrált. Az adóhatóság szerint megeshet, hogy más regisztrált a kisfiú nevében, de ezt ők nem tudhatják.

Az ügyben a NAV 800 úgynevezett távtanút keresett meg, akik írásban is válaszolhatnak a hatósági érdeklődésre. Ha a kisfiú 30 napon belül nem teszi ezt meg, személyesen kell megjelennie a hatóság előtt.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?