Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Furcsa fejtörő az amerikai diplomácia számára, hogy ki fogja kifizetni az elnöki lakosztályt a The Fullerton luxushotelben, melyet Észak-Korea ifjú diktátora kiszemelt magának Szingapúrban.
Immár mindkét fél megerősítette, június 12-én létrejön a történelmi találkozó az Egyesült Államok elnöke és Észak- Korea diktátora között. Csakhogy a Washington Post rámutat egy furcsa problémára: Kim Dzsong Un nem kívánja kifizetni a hotelszámlát. Észak-Korea szegény állam, nem tudunk ilyen sokat kifizetni – ez Phenjan hivatalos álláspontja. Nem is új ötletről van szó, már Kim Dzsong Un papája, Kim Dzsong Il is ragaszkodott ehhez. Mennyit kell fizetni a The Fullertonban?
Minden éjszaka 6000 ezer dollárba kerül, mert dór oszlopok jelzik az elnöki lakosztályt, amelyikben zongora is van. De nem ez a legfontosabb, hanem a külön lift. Ehhez mindenképp ragaszkodnak Kim Dzsong Un biztonsági emberei.
Fizessen Amerika?
– veti fel a kényes kérdést a Washington Post. De hogyan? Észak-Korea a legsúlyosabb szankciók alatt áll nukleáris és rakétakísérletei miatt. Washingtonban közölték: ezek érvényben maradnak a csúcstalálkozóig. Kim Dzsong Un felrobbantotta a nukleáris kísérletek helyszínét, hogy jóakaratát bizonyítsa. Az amerikaiak nem tettek ilyen gesztusokat. Trump nem is nagyon tehet ilyet anélkül, hogy gyengének mutatkozna – hangsúlyozza a Washington Post, amely egyáltalán nem kedveli az USA jelenlegi elnökét, de helyesli azt, hogy tárgyalóasztalhoz ül Észak-Korea diktátorával. Kim Dzsong Un sem fogadhatná el az amerikai "segélyt" az arca elveszítése nélkül. Kim Dzsong Unnak is bizonyítania kell otthon. Nem véletlen, hogy leváltotta a hadsereg vezetőit, és új, mérsékeltebb tábornokokat nevezett ki a helyükre. Az Amerika-ellenes szellemben nevelt elit Észak-Koreában nem könnyen venné tudomásul a "könyöradományt", vagyis a szállodai számla kifizetését a The Fullerton Hotelben, Szingapúrban.
A városállam hadügyminisztere jelentkezett: ők magukra vállalják a számlát. Ez úgysem nagy összeg ahhoz képest, melyet a biztonságra kell költeniük. Mind az USA, mind pedig Észak-Korea igen kényes az első számú vezető biztonságára. Ezért Szingapúr csillagászati összeget fizet ki. Mégis a hadügyminiszter közölte a Reuters hírügynökséggel, vállalják Kim Dzsong Un szálloda számlájának rendezését. Ez lehet tehát az egyik megoldás. A másik az ICAN. Az atomfegyverek leszereléséért küzdő nemzetközi szervezetnek van pénze, hiszen tavaly megkapta a Nobel-békedíjat. Ezért egymillió euró jár. Ebből kifizethetné Kim Dzsong Un szállodai számláját. Minthogy ez nemzetközi megoldás lenne, ezért valószínűleg ideális minden érdekelt számára – írja a párizsi Le Figaro.
Miközben Kim Dzsong Un hotelszámlája nagy fejtörést okoz, Donald Trump esetében nincs gond, mert fizet az amerikai állam. A Shangri-La hotelben foglalja el Trump az elnöki lakosztályt. Ott 10 ezer dollár az ár naponta. Vagyis jóval magasabb, mint Kim Dzsong Un esetében. Jószimatú diplomáciai tudósítók ebből azt gyanítják: ott tartják majd a csúcstalálkozót is. De erről még nincs megállapodás, hiszen Kim Dzsong Un borzasztóan érzékeny arra, hogy egyenrangú partnernek tekintsék. Végülis olyasmit sikerült elérnie, amit sem nagyapja, a rendszert alapító Kim Ir Szen, sem pedig apja, Kim Dzsong Il nem tudott még csak megközelíteni sem: tárgyalóasztalhoz ül vele az Egyesült Államok elnöke.
A formaságok Ázsiában nagyon fontosak, és Kim Dzsong Un még nagyon fiatal. Nem épp erős pozícióból kell tárgyalnia a világ legerősebb államának vezetőjével. Az ifjú diktátor eddig ügyesen kártyázott, és eljutott addig, hogy immár biztosra vehető a csúcstalálkozó Szingapúrban. Kim Dzsong Un pedig nyugodtan üzenheti: szállodai számláját fizesse valaki más, hiszen az egész világnak fontos, hogy létrejöjjön az első amerikai-észak-koreai csúcstalálkozó Szingapúrban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Megtudtuk: az átláthatóságinak mondott törvény vitáját a frakciónak le kell folytatnia.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.
Még a magyar kormányfő illiberális politikája sem riasztja el őket.