Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Furcsa fejtörő az amerikai diplomácia számára, hogy ki fogja kifizetni az elnöki lakosztályt a The Fullerton luxushotelben, melyet Észak-Korea ifjú diktátora kiszemelt magának Szingapúrban.
Immár mindkét fél megerősítette, június 12-én létrejön a történelmi találkozó az Egyesült Államok elnöke és Észak- Korea diktátora között. Csakhogy a Washington Post rámutat egy furcsa problémára: Kim Dzsong Un nem kívánja kifizetni a hotelszámlát. Észak-Korea szegény állam, nem tudunk ilyen sokat kifizetni – ez Phenjan hivatalos álláspontja. Nem is új ötletről van szó, már Kim Dzsong Un papája, Kim Dzsong Il is ragaszkodott ehhez. Mennyit kell fizetni a The Fullertonban?
Minden éjszaka 6000 ezer dollárba kerül, mert dór oszlopok jelzik az elnöki lakosztályt, amelyikben zongora is van. De nem ez a legfontosabb, hanem a külön lift. Ehhez mindenképp ragaszkodnak Kim Dzsong Un biztonsági emberei.
Fizessen Amerika?
– veti fel a kényes kérdést a Washington Post. De hogyan? Észak-Korea a legsúlyosabb szankciók alatt áll nukleáris és rakétakísérletei miatt. Washingtonban közölték: ezek érvényben maradnak a csúcstalálkozóig. Kim Dzsong Un felrobbantotta a nukleáris kísérletek helyszínét, hogy jóakaratát bizonyítsa. Az amerikaiak nem tettek ilyen gesztusokat. Trump nem is nagyon tehet ilyet anélkül, hogy gyengének mutatkozna – hangsúlyozza a Washington Post, amely egyáltalán nem kedveli az USA jelenlegi elnökét, de helyesli azt, hogy tárgyalóasztalhoz ül Észak-Korea diktátorával. Kim Dzsong Un sem fogadhatná el az amerikai "segélyt" az arca elveszítése nélkül. Kim Dzsong Unnak is bizonyítania kell otthon. Nem véletlen, hogy leváltotta a hadsereg vezetőit, és új, mérsékeltebb tábornokokat nevezett ki a helyükre. Az Amerika-ellenes szellemben nevelt elit Észak-Koreában nem könnyen venné tudomásul a "könyöradományt", vagyis a szállodai számla kifizetését a The Fullerton Hotelben, Szingapúrban.
A városállam hadügyminisztere jelentkezett: ők magukra vállalják a számlát. Ez úgysem nagy összeg ahhoz képest, melyet a biztonságra kell költeniük. Mind az USA, mind pedig Észak-Korea igen kényes az első számú vezető biztonságára. Ezért Szingapúr csillagászati összeget fizet ki. Mégis a hadügyminiszter közölte a Reuters hírügynökséggel, vállalják Kim Dzsong Un szálloda számlájának rendezését. Ez lehet tehát az egyik megoldás. A másik az ICAN. Az atomfegyverek leszereléséért küzdő nemzetközi szervezetnek van pénze, hiszen tavaly megkapta a Nobel-békedíjat. Ezért egymillió euró jár. Ebből kifizethetné Kim Dzsong Un szállodai számláját. Minthogy ez nemzetközi megoldás lenne, ezért valószínűleg ideális minden érdekelt számára – írja a párizsi Le Figaro.
Miközben Kim Dzsong Un hotelszámlája nagy fejtörést okoz, Donald Trump esetében nincs gond, mert fizet az amerikai állam. A Shangri-La hotelben foglalja el Trump az elnöki lakosztályt. Ott 10 ezer dollár az ár naponta. Vagyis jóval magasabb, mint Kim Dzsong Un esetében. Jószimatú diplomáciai tudósítók ebből azt gyanítják: ott tartják majd a csúcstalálkozót is. De erről még nincs megállapodás, hiszen Kim Dzsong Un borzasztóan érzékeny arra, hogy egyenrangú partnernek tekintsék. Végülis olyasmit sikerült elérnie, amit sem nagyapja, a rendszert alapító Kim Ir Szen, sem pedig apja, Kim Dzsong Il nem tudott még csak megközelíteni sem: tárgyalóasztalhoz ül vele az Egyesült Államok elnöke.
A formaságok Ázsiában nagyon fontosak, és Kim Dzsong Un még nagyon fiatal. Nem épp erős pozícióból kell tárgyalnia a világ legerősebb államának vezetőjével. Az ifjú diktátor eddig ügyesen kártyázott, és eljutott addig, hogy immár biztosra vehető a csúcstalálkozó Szingapúrban. Kim Dzsong Un pedig nyugodtan üzenheti: szállodai számláját fizesse valaki más, hiszen az egész világnak fontos, hogy létrejöjjön az első amerikai-észak-koreai csúcstalálkozó Szingapúrban.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.