Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az állomány öregszik, és jelentős más cégek elszívó hatása is.
Sofőrhiánnyal küzd a BKV, 70–80 buszvezetővel kevesebb van a kelleténél – derült ki egy, a cég által szervezett sajtóbeszélgetésen, amiről a Telex írt.
Szedlmajer László vezérigazgató-helyettes a sofőrhelyzetről kifejtette: a BKV-nál 2000 buszsofőr és 280 trolivezető van, és mintegy 100 főállású sofőrt váltanak ki a részmunkaidőben dolgozók.
Az állomány öregszik, az átlagéletkor 51 év, ráadásul jelentős más buszos cégek elszívó ereje. Itthon kb. havi nettó 500 ezer forint a buszvezetői átlagbér, de a munkásszállító buszokon nettó 600 ezer forint körüli a fizetés, külföldön pedig a hazai bérek dupláját fizetik.
A BKV sofőrhiánya már menetkimaradásokat is okoz, de ezt a forgalmi szervezéssel egyelőre még „viszonylag láthatatlanná” tudják tenni. Szedlmajer szerint ebben az évben már nem fog jelentősen romlani a helyzet, hosszabb távra viszont nem akart jóslatokba bocsátkozni.
(Nyitóképünk illusztráció)
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.