A Fidesz női tagozata csaknem egy hónapja fordult Kövér László házelnökhöz a "hajtépés ügyében” - mondta Bábiné Szottfried Gabriella. A képviselő szerint a házelnök ezt követően az alkotmányügyi bizottsághoz utalta az ügyet.
A testület állásfoglalása halaszthatatlan jogalkotási feladatnak nevezte a házelnök bizottsági ülésekre kiterjedő intézkedési jogkörének, valamint annak részletes szabályozását, miként szankcionálható, ha valaki bizottsági ülésen fizikai erőszakkal él.
A politikus a hétfői, egyhangúlag meghozott állásfoglalást ismertetve azt mondta, hogy a fizikai erőszak az Országgyűlés tekintélyének egyik legsúlyosabb megsértése, ráadásul bűncselekménynek minősül. Ezért a házelnöknek az ilyen esetekben lehetősége van büntetőjogi felelősségre vonást kezdeményezni – idézett az iratból.
Kérdésre válaszolva kijelentette, hogy Józsa István esetét jegyzőkönyvben rögzítették, ezért az érintett főtanácsadó feljelentést tehet.
Ékes Ilona azt a kérdést tette fel, hogy ezek után mit tesz majd az ügyben az MSZP-frakció, a szocialisták női tagozata, illetve azok a politikusok, akik korábban is kiálltak a nőket ért erőszak ellen. Közéjük sorolta a szocialista Lamperth Mónikát és Gurmai Zitát, illetve az LMP-s Szabó Tímeát és Ertsey Katalint.
Hozzátette, nem ez az első eset, hogy szocialista képviselők nőket bántalmaztak. Kérdésre válaszolva ezt a kijelentését azzal indokolta, hogy az előző ciklus alatt az MSZP-s Kékesi Tibor "brutálisan bántalmazta" szomszédasszonyát.