szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Fudzsimoto Szu építész, Mozsár István, a Városliget Zrt. vezérigazgatója és Baán László, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa aláírták szerdán Budapesten a Bartók Központ - Magyar Zene Háza tervezői szerződését.

Baán László szerint a szerződés az engedélyezési és kiviteli tervek elkészítésére vonatkozik, amelyeket év végéig kell kidolgozni. Ezek alapján lehet kiírni 2016-ban a közbeszerzési szerződést, hogy a jövő év első felében megindulhasson az építkezés, és 2018 tavaszán megnyílhasson az épület a Városligetben, a Hungexpo régi irodaházainak helyén.

Fudzsimoto Szu elmondta: számára az egyik legizgalmasabb kihívás a természetet az építészetbe integrálni. A Bartók Központ - Magyar Zene Háza a park közepén épül majd fel, így nagyon szép feladat a természetet integrálni az épületbe, ez volt a fő ok, amely a pályázaton való indulásra ösztönözte – tette hozzá.

A környezetvédők félelmeire az építész úgy reagált, hogy a Liget Budapest projekt eredményeképpen nő a park zöldfelülete, és lehetséges megtalálni az egészséges egyensúlyt az új épületek és a liget fáinak védelme között.

Beszámolója szerint a terv hangsúlyos része a széles védőtető, amely túlnyúlik az épületen, külső és belső tereket is létrehozva. A park felé nyitott szabadtéri részek számos programnak, koncerteknek, fesztiváloknak adhatnak otthont, összekötve a házat a ligettel.

Baán László emlékeztetett, hogy az irodát vezető Fudzsimoto Szút a Wall Street Journal 2014-ben a világ leginnovatívabb építészének választotta, egy valódi világsztár épít tehát Budapesten.

Az épület dizájnja, látványa, a tájba illesztettsége egyesítve a Magyar Zene Háza munkacsoport kiváló koncepciójával olyan tartalmat fog nyújtani, ami unikális nemcsak Magyarországon, de a világon is - fejtette ki.

A miniszteri biztos szerint a zene megközelítését nem hagyományos állandó és időszaki kiállításokon keresztül képzelik el, hanem a legújabb technológiák felhasználásával, egy különleges, élményszerű utazást lehetővé téve a zene világában és a magyar zenetörténetben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!