Az oroszok szinte minden eddiginél nagyobb tempóban nyomulnak előre, amikor Trump végre távolodni látszik Putyintól
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
A Magyar Idők szerint az már végképp felháborító, hogy civil szervezetek és egyesületek kormánykritikus politikai üzeneteket fogalmazzanak meg.
A címlapján és egy teljes dupla oldalas összeállításban foglalkozik a kormánypárti Magyar Idők azzal, hogy "Soros Györgyék hálója átszövi a teljes közéletet", illetve "A tőzsdeguru 'civiljei' több mint hatvan szervezettel vannak jelen az országban".
A lap szinte a teljes magyar civil szférát Soros Györggyel hozza összefüggésbe, és azt írja, hogy a hozzá köthető, s "egymással szorosan együttműködő csoportok" jellemzően
független, politikailag semleges civil alakulatoknak nevezik magukat, ugyanakkor kíméletlenül fellépnek a nemzeti konzervatív értékek ellen.
Ez utóbbi a Magyar Idők legfőbb gondja a szervezetekkel, többször is hangoztatják ugyanis, hogy a civilek "a nemzeti-konzervatív értékek ellen fellépve" folyamatosan közéleti ügyekben foglalnak állást, és részt vesznek kormányellenes megmozdulásokon, sőt,
mára befolyásuk oly nagyra nőtt, hogy Majtényi László, a Soros Alapítvány által létrehozott Eötvös Károly Közpolitikai Intézet (EKINT) vezetőjének személyében képesek voltak saját köztársaságielnök-jelöltet állítani.
A lap cikkében azt próbálja bebizonyítani, hogy a kormánykritikus szervezetek és a kormánykritikus média egyaránt összefonódik, de például az EKINT vagy a Mérték Médiaelemző Műhely semlegességével szemben az egyik legfőbb érve, hogy a HVG-ben szoktak publikálni.
A többi megemlített szervezettel szemben a legfőbb vád, hogy a Soros-féle Open Society Foundations, amely éppen a civil szféra megerősödését kívánja elősegíteni, támogatja őket, illetve ők is kormánykritikusak. A cikkben előkerül az Átlátszó, a 444.hu, a Tilos Rádió, a Bajnai Gordon-féle Haza és Haladás Alapítvány, a Társaság a Szabadságjogokért, a Magyar Helsinki Bizottság, a Transparency International, a Közép-európai Egyetem (CEU), a Krétakör Alapítvány, a Háttér Társaság, a Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen (NANE), a Patent Egyesület, és az Artemisszió Alapítvány is, de a cikkhez mellékelt ábrán további szervezetek is megtalálhatók.
A meleg- és nőjogi egyesületekről a Magyar Idők azt írja, bár ezek "látszólag apolitikus szervezetek", "politikai üzeneteket is küldenek a társadalomnak a megmozdulásaikon", az Artemisszió pedig a bevándorlás ügyáben fogalmazott meg politikai üzeneteket, illetve hogy a 2012-es melegfelvonulást Majtényi László nyitotta meg, és arra is felhasználta az eseményt,
hogy a kormány által szervezett békemenetet kiritizálja.
Míg korábban Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke beszélt arról, hogy ellenőrizni kell a külföldről támogatott szervezetek működését és "el kell takarítani" a civil szervezeteket, Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter viszont közölte, hogy Németh elképzelése nem egyezik a kormányéval, most a Magyar Idők azt írja: a civilek "azért rontottak a kormánynak", mert az átláthatóvá akarja tenni a külföldről támogatott szervezetek működését. A Magyar Idők szerint a civil szervezetek és maga Soros a davosi világgazdasági konferencián azért kelt ki ez ellen, mert
a lelepleződéstől félnek.
A Magyar Időknek viszont sikerült is a kormány terveihez nemzetközi példákat találnia: a román szociáldemokratákat és egy macedón "Stop Operation Soros" nevű kezdeményezést.
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Gary O’Donoghue éppen aludt, amikor az elnök stábja visszahívta egy elhalasztott interjú után.