Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Inkább a cafeteria, vagy az állásbörze, csak a fizetést ne kelljen emelni.
Több mint félszáz személyzeti döntéshozó (HR-es) megkérdezésével végzett kutatást az informatikusok képzésével foglalkozó Codecool. Az eredmények megerősítik, hogy óriási munkaerőhiánnyal küzd az ágazat, és a szakemberek nem is várnak érdemi javulást.
Az azonban érdekes, hogy a megkérdezett cégek elsősorban a cafeteria nyújtotta lehetőségekkel próbálják magukhoz csalogatni és megtartani az informatikusokat, és csak a cégek harmada vállalkozik arra, hogy szükség esetén bért emeljen, hogy a munkaerőhiányt csökkentse. A bérek permanens emelkedésében bízóknak azzal a rossz hírrel szolgál a kutatás, hogy a toborzó és megtartó eszközök között a vállalatok sok mindennel próbálkoznak, mielőtt a nagyobb fizetésekre gondolnának.
Előszeretettel használják például a megkérdezett cégek az állásbörzéket, illetve rendszeresen alkalmaznak fejvadászokat, ugyanakkor csak a cégek kevesebb mint negyede ír ki pályázatokat, vagy keresi az ágazati szövetségek segítségét.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.