Sokunk számára ma már alapvetések az 1948-as és 53-as Kinsey-jelentésekben foglaltak, bár bizonyára ma is akadnak olyanok, akik nem hiszik el, hogy a férfiak 37 százalékának volt már homoszexuális élménye, vagy hogy a nők 12 százaléka vonzónak találja a szadizmust. A tudománynak azonban ma már messze nemcsak kérdőíves, statisztikai eszközei vannak a szexuális élet folyamatainak vizsgálatára, és testünk reakciói az agyunkban lezajló folyamatok számos, nem csak szexszel kapcsolatos probléma megoldásában segíthetnek.
A Bonk szerzője, Mary Roach |
Vicces ismeretterjesztő könyveinek hála Mary Roach pszichológus neve már korábban ismertté és kedveltté vált, de érthető módon a szexszel foglalkozó írása tette igazán népszerűvé. A
Bonk: the Curious Coupling of Sex and Science (Kefélés: a szex és a tudomány különös egyesülése) című kiadványát többen is Kinsey munkásságának modern és rendkívül szórakoztató folytatásának fogták fel; nem csoda, hogy Roach minden megmozdulása tömegeket vonz mostanában. Nem volt ez másképp a TED (Technology, Entertainment, Design) című konferenciasorozat keretében tartott előadásán sem, amelynek témája az orgazmus volt. A 16 perces beszélgetés tartogatott néhány érdekességet
és teljes terjedelmében megtekinthető az interneten. A valóban remekül beszélő Roach számos, korábban is ismert tényről is beszélt, például néhány ember igazán speciális orgazmuskészségéről. Már Kinsey is feljegyzett olyan eseteket, amikor egy nő a szemhéja megdörzsölésétől élvezett el, egy másik hölgyet pedig a fogmosás juttatta minden esetben kéjérzethez. Elhangzott azonban a valóban új felfedezéseknek egy tízes listája is.
Ultrahangos vizsgálatok bizonyítják, hogy már a méhen belül a magzatok is - az előadáson egy fiú magzattal illusztrálták a jelenséget - képesek a maszturbációra, így az orgazmusra is.
Az orgazmus természetéből adódóan valójában nincs szükségünk nemi szervekre ahhoz, hogy elélvezzünk.
A megfelelő eszközökkel még holttesteknél is megfigyeltek az agyban orgazmus jellegű folyamatokat.
Az orális szex rossz szagú leheletet okozhat.
Az orgazmus valóban képes elmulasztani a csuklást, még a kórosan sokáig tartót is, ezt tudományosan bebizonyították.
Az orgazmus fokozza a női termékenységet. Roach szerint már Mária Teréziának is azt ajánlotta az orvosa annak idején, amikor az uralkodónak nehézségei adódtak a családtervezés területén, hogy több örömöt adjon a vulvájának.
A disznók termékenysége fokozódik, ha a mesterséges megtermékenyítés közben orgazmusuk is van. A dán disznótenyésztők társasága még oktató DVD-t is kiadott, amelyen egy szakember bemutatja, hogyan kell egy kocát megfelelően felizgatni. A videó egy részletét Roach bemutatta, de önállóan is megtekinthető, bár természetesen meglehetősen kínos és/vagy rendkívül mulatságos látvány.
Az állatok szexuális életét kutató tudósok legfrissebb eredményei szerint az állatvilágban jóval több orgazmus tapasztalható, mint azt eddig gondoltuk volna. A makákó majmok nőstényei esetében például rendszeres a jelenség, de csak akkor, ha egy másik nősténytől kapják az örömöket.
A női orgazmus tanulmányozása érdekében tudósok kifejlesztettek egy műfalloszra csatolható kamerát, amely azt volt hivatva bemutatni, mi történik orgazmus közben a vaginában.
Kutatásai közben Kinseyben felmerült, hogy pusztán a tudomány érdekében szükséges lenne tudnunk, milyen távolságra képes az emberi sperma eljutni. Ezért sorba állította a vizsgálat alanyának jelentkezett férfiakat, majd megkérte őket, hogy maszturbáljanak, hogy a kilövellést hosszát meg tudja mérni. Mario Vargas Llosa A város és a kutyák című könyvének tanúsága szerint ez a kísérlet már régóta divatban volt néhány fiúiskolában, csak persze a cél kevésbé volt tudományosnak mondható.