Bírálja felül a Gmailt, határozza meg, mikor kapjon új e-maileket

Nem kell, hogy véletlenszerűen érkezzenek az új e-mailek a fiókunkba, kötegelve is megkaphatjuk őket egy előre beállított időpontban.

  • hvg.hu hvg.hu
Bírálja felül a Gmailt, határozza meg, mikor kapjon új e-maileket

Elképzelhető, hogy nem szeretnénk valakitől levelet kapni közvetlenül a postaládánkba, de ugyanígy az is, hogy csak adott időpontban foglalkoznánk az új e-mailekkel, de egyszerre megnéznénk mindegyiket.

Ilyen esetekben segíthet a Batched Inbox nevű ingyenes szolgáltatás, amellyel Gmailünket egészíthetjük ki. A kapcsolódó weboldalra fellépve a Get Started gombra kattintva indulhatunk. Ezután megtudunk néhány fontos dolgot a szolgáltatásról (angol nyelven), amelyek közül a legfontosabb talán az, hogy senki sem fog beleolvasni a leveleinkbe, egyszerűen csak arról van szó, hogy egy új címke alá kerülnek a beérkező üzenetek a későbbi beállításoknak megfelelően.

Batched Inbox

A következő lépésben be kell jelentkeznünk Gmail-hozzáférésünkkel, majd az időzítés következik, azaz megadhatjuk, mikor szeretnénk megkapni a napi adagot. A mozgásterünk tág, hiszen nem csak egy adott időpontot adhatunk meg, hanem például azt is, hogy egy nap többször is „kiszállítsa” a szolgáltatás a leveleket. Ennél a beállításnál természetesen az időzónánkat is meg kell adnunk.

A következő lépésben különféle szűrőket is megadhatunk, de ez nem kötelező. Mint említettük, a szolgáltatás csak ideiglenes tárolja a leveleinket az új, batchedinbox címke alatt, így ha valamiért meggondolnánk magunkat, bármikor hozzáférhetünk a leveleinkhez.

Mint említettük, a szolgáltatás csak átmenetileg tárolja a leveleinket a címkéje alatt, ami azt is jelenti, hogy onnan is bármikor elérhetjük az üzeneteket.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.