szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Brit tudósok 53-99,6 százalék esélyt látnak arra, hogy nincs más élet galaxisunkban, és 39-85 százalékos valószínűséget tulajdonítanak annak, hogy a világegyetem más pontján sincs élet a Földön kívül. De ha mégis, az annyira messze lenne, ahova soha nem juthatunk el a kutatók szerint.

Több száz milliárd galaxis van a világon, ezek mindegyike több milliárd csillagot és bolygót tartalmaz, ebből arra következtethetnénk, hogy van rá lényeges esély, hogy az élet kialakulása a világon máshol is megtörténhet.

Az oxfordi egyetem az emberiség jövőjét kutató intézete (Future of Humanity Institute) azonban most egy olyan számítással állt elő, ami százalékokban fejezi ki a Földön kívüli élet valószínűségét – ezt az írja az IFL Science. A tudósok 53 és 99,6 százalék közötti esélyt látnak arra, hogy egyedül vagyunk galaxisunkban, és 39 és 85 százalék köztire tették annak valószínűségét, hogy egyedül vagyunk a világegyetem teljes eddig számunkra belátható részén.

Amennyiben mégsem így lenne, a rajtunk kívüli élet igen valószínű, hogy egy másik galaxisban található, tőlünk örökké elérhetetlen messzeségben, a kozmológiai horizonton túl. Anders Sandberg vezető kutató azért minket: azt mondja, ne keseredjünk el, ez az eredmény nem jelenti azt, hogy biztosan egyedül vagyunk a világban, ám tudományosan nagyon valószínű, hogy így van, alapvetően erre érdemes készülnünk.

Eközben az Egyesült Államok most már nagyon megtalálná a földönkívülieket, 10 millió dollárt költenének erre. A SETI kutatóintézet egyik munkatársa még 2014-ben azt nyilatkozata: a következő két évtizeden belül megtalálhatjuk a földön kívüli életformákat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!