Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

A vallásos, veterán és meleg politikus, akinek az amerikaiak sem tudják kimondani a nevét

Az, hogy Joe Biden a demokrata elnökjelöltség megszerzésének a kapujához érkezett, több taktikus és korai visszalépésnek köszönhető, amivel összpontosították számára a mérsékeltek szavazatait a balszárnyat képviselő Bernie Sandersszel szemben. Az egyik, saját esélyeit önként feladó aspiráns Pete Buttigieg, aki máris történelmet írt azzal, hogy meleg politikusként komoly pályázónak bizonyult.

A vallásos, veterán és meleg politikus, akinek az amerikaiak sem tudják kimondani a nevét

Biden nyert, Trump még küzd - amerikai elnökválasztás 2020

November 3-án elnökválasztást tartottak az Amerikai Egyesült Államokban. A republikánus Donald Trump és demokrata kihívója, Joe Biden közti verseny több államban nagyon szoros volt, így végül csak november 7-én derült ki: Joe Biden lesz az USA 46. elnöke. Kövesse az elhúzódó elnökválasztás fejleményeit és lehetséges következményeit a hvg.hu-n.

Amikor Jesse Jackson polgárjogi harcos az 1984-es demokrata konvención elmondta a beszédét, hiába nem volt esélye elnyerni az elnökjelöltséget, az, hogy komoly pályázónak tekintették, sokakban elültette a reményt, hogy az Egyesült Államoknak egyszer afroamerikai elnöke is lehet. Barack Obama sikerére 24 évet kellett várni. Még nem tudni, a 38 éves Pete Buttigieg milyen szerepet kap a júliusi demokrata konvención, de ő az első komolyan vett meleg elnökjelölt-aspiráns, akinek a fiatalsága miatt

akár három évtizede is van arra, hogy maga váltsa valóra a személye által felkeltett reményeket.

Különösen, hogy a szuperkedd előtti taktikus visszalépésével segítette a centrumot képviselő Joe Bident, aki novemberi győzelme esetén a találgatások szerint miniszteri vagy ENSZ-nagyköveti poszttal is megjutalmazhatja a párt új generációjának legfelkészültebb politikusaként emlegetett Buttigieget.