A 2008-as nyári játékok fontos állomást jelentettek a pekingi tervekben, mármint hogy az ország a világpolitika globális játékosa legyen és akkortájt nem is volt rossz az összkép. Most Hszi Csin-ping elnök – pár nappal a téli olimpia kezdete előtt - már ott tart, hogy Kínának idővel át kell vennie a világ vezetését. Azaz modelljét alternatívaként állítja be a nyugati demokráciával szemben. Azt hirdeti, hogy az új opciót jelent más államok számára, egyébként pedig saját megoldást kínál a globális gondokra. Ám azért itt van egy-két bökkenő – írja Ian Bremmer, az Eurasia Csoport kockázatelemző elnöke, a Columbia Egyetem tanára, aki a Time rendszeres külsős szerzőjeként ezúttal is a magazinban tette közzé elemzését.
Ian Bremmer: Kína nagy bajban van, pedig az olimpia még meg sem kezdődött
Egészen más világpolitikai, gazdasági, demográfiai helyzetben indul neki Peking a téli olimpiának, mint 2008-ban a nyárinak. Ráadásul a súlyosbodó Covid-járványban, hívja fel a figyelmet a Time-ban a világpolitika ismert szakértője.

Osztottunk-szoroztunk: ez teljesülhet Magyar Péter gazdasági ígéreteiből
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
A Pride szervezője a francia nagykövet jelenlétében szembesítette Navracsicsot azzal, hogy nem ismeri az általa is megszavazott gyülekezési törvényt
Radványi Viktória a francia nagykövetség egyik ünnepségén találkozott össze a miniszterrel.