Belerokkannak az elővárosok a tömeges kiköltözésbe
Soha nem látott tempóban népesülnek be Budapest és néhány vidéki város agglomerációs övezetei. A kormány addig fűtötte a lakáspiacot, amíg a fejlesztőkön kívül mindenki más rosszul járt.
„Pörögjön az építőipar, nőjön a gazdaság, aztán utánunk a vízözön”; ez a kormány lakásépítési politikájának mottója, a hosszú távú következményekkel mit sem törődnek
– fakadt ki a HVG-nek egy nyugat-magyarországi városvezető.
Ami azt illeti, az özönvíz egyes településrészeket már szó szerint elöntött az elmúlt napok felhőszakadásai során, például Dunakeszin és Érden. Mindkettő Budapest gyorsan fejlődő agglomerációs övezetébe tartozik, ahol gombamód bújnak ki a földből a többlakásos, hunyorítva családi háznak tűnő kockák, amelyeknél a fejlesztők nem oldják meg a csapadékvíz elvezetését (sem). Csakhogy az intenzív terepkövezés és betonozás időszakában egyre fogynak azok a területek, amelyek el is tudnák azt nyelni – magyarázza Tetlák Örs, Érd alpolgármestere.
„Ekkora vízre anno csak Noé készült fel” – vette keserűségében poénosra a közösségi oldalán Pethő Krisztián, Dunakeszi önkormányzati képviselője.
Ami rossz csak elképzelhető, az van most a lakáspiacon
Drágulás, korlátozott kínálat, szigorodó hitelkondíciók, kiszámíthatatlan állami támogatások jellemzik a koronavírus után a szomszédban folyó háborút is megsínylő lakáspiacot.