Megszűnhet a világ legrégebben megjelenő napilapjának nyomtatott verziója
Teljesen a netre költöztetnék a Wiener Zeitung papír alapú változatát Ausztriában, ám ezt a hagyományt védők szeretnék megakadályozni. Az állami tulajdonú lapnál a nyomtatási költségeken megspórolt pénzből a kormány a minőségi újságírást szponzorálná.
Legkésőbb a jövő év végén, de talán már az idén megszűnik a világ legrégebben megjelenő napilapjának, az osztrák Wiener Zeitungnak a nyomtatott verziója. A zárás időpontja azért bizonytalan, mert a döntés bejelentését követően neves szervezetek és személyiségek – így az osztrák PEN Club vagy Heinz Fischer volt államelnök – tiltakoztak az 1703-ban indult újság „online börtönbe” szorítása ellen.
A folyamatot – pénzügyi okokra hivatkozva és az EU-ra mutogatva – tavaly még az a Sebastian Kurz indította el, aki azóta megbukott, és most éppen azon aggódhat, mit vallott 15 napon át a korrupciós ügyekről a vádalku keretében egykori bizalmasa, Thomas Schmid, aminek nyomán a volt néppárti kancellár akár rács mögé is kerülhet.
Egy új adófajta miatt lett drágább a tankolás Ausztriában
Ráadásul a tervek szerint évről-évre növelni fogják az összegét.
Johann Baptist Schönwetter, német-osztrák kiadó és nyomdász nevéhez fűződik az elődnek számító Wienerisches Diarium megjelentetése, amit I. Lipót német-római császár szorgalmazott. A lap első számában megjelent a „szónoki és költői smink nélkül” kezdetű hitvallás, arra utalva, hogy
a tények tisztelete, a túlzások kerülése
jellemzi majd az újság szellemiségét.