Financial Times: Hogyan találkozott össze Ukrajnában a háború és a kultúrharc?
A kulturális háborúk napjainkban a geopolitikai küzdelmek részét képezik. Ám az egymást átfedő szövetségek egészen furcsa konstellációkat eredményeznek, írja Gideon Rahman, a lap fő külpolitikai kommentátora.
Putyinnak barátai lettek nyugaton, miután úgy állította be, hogy a hagyományos értékeket védelmezi. Nem csupán a biztonságra vagy a történelemre hivatkozva igyekszik bizonyítani az invázió jogosságát. Mind inkább azt sulykolja, hogy a „korlátozott katonai művelet” a kulturális háborúskodás része. Azaz flörtöl egy igen fontos választói réteggel a demokráciákban: a kulturális konzervatívokkal, akiket annyira taszít saját társadalmuk vélt dekadenciája, hogy vonzódnak az orosz elnök rendszeréhez, írja legújabb elemzésében Rahman.
Bizonyságul idézi, hogy Steve Bannont, Trump korábbi fő stratégiáját, aki a támadás előestéjén azt közölte: Putyin egyáltalán nem woke, egyenesen antiwoke. Tucker Carlson alighanem a volt elnök legbefolyásosabb tévés pártolójaként azt kérdezte a publikumtól, hogy Putyin vajon bármikor is rasszistának nevezte-e őt? Vagy megpróbálja-e kinyírni a kereszténységet?