Nemzetközi lapszemle: Orbán Viktort is a világrendet fenyegető veszélyek közt említi a volt spanyol külügyminiszter

Ana Palacio szerint a világot szabályzó normákat elsősorban az erősödő tekintélyelvűség fenyegeti, és ettől az EU sem mentes. Egy szárazföldi hadviseléssel foglalkozó brit szakértő nagyobb katonai támogatást sürget az EU-tól Ukrajna számára. A holland polgári titkosszolgálat vezetője szerint a bevándorlás kapcsán olyasmit vár el a politika a mintegy 2 ezer emberétől, amit azok nem képesek teljesíteni. Válogatás világlapok írásaiból

  • hvg360 hvg360
Nemzetközi lapszemle: Orbán Viktort is a világrendet fenyegető veszélyek közt említi a volt spanyol külügyminiszter

Neue Zürcher Zeitung

A svájci lap bécsi gazdasági tudósítója, Daniel Imwinkelried szerint a politikusok ábrándokat kergetnek, amikor biztonsági megfontolásokból vissza akarják hozni Kínából a stratégiai cikkek termelését, mert a cégek a kőkemény gazdasági tényeket nézik, ám Magyarország itt is kilóg a sorból. Orbán Viktor hatalmas kedvezményekkel csábítja be például az ázsiai akkugyártókat. Az ország azonban ily módon kettős függésbe kerül, mivel az érkező vállalkozások csak a gyártást hozzák, a kutatást nem. Azaz ez az ágazat jószerével idegen test marad a magyar gazdaságban.

És hiába akarja Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, hogy Európa némiképp váljon le gazdaságilag Kínáról, a magyarok esetében ez csupán látszólagos, hiszen a legnagyobb beruházó a CATL. Miközben nincs elég ember az új gyárakba. Ezért Orbán az ősszel megpróbálta törvényben megnyitni a kaput a vendégmunkások előtt, csak éppen akkora volt a felzúdulás még fideszes polgármesterek körében is, hogy elállt a tervtől. De hát a migránsellenes propaganda megtette a hatását.

 

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.