Már pár évente „esedékes”, mezei munkahelyváltáshoz, vagy a munkahelyen belül kínálkozó új pozíció elfogadásához is komoly kockázatvállalás, kurázsi szükséges, de ez hatványozottan igaz, ha az eddigi szakmai életutunkról letérve valami teljesen más irányba akarjuk fordítani a karrierünket. A radikális váltásnak többféle oka lehet: megcsömörlés, csalódás, megváltozott gazdasági és családi körülmények, negatív iparági tendenciák, a munkahely megszűnése, vagy éppen – legyünk pozitívak! – új célok, kihívások keresése. Az bizton állítható, hogy akármilyen ok áll is a háttérben, a váltás mindig bonyolult folyamat, ami érzelmileg is megviselő lehet. A szakmai karrier feladása vagy akár csak kisebb mértékű eltérítése óhatatlanul felvet személyes identitásbeli kérdéseket is. Sok évet, olykor évtizedeket is beleölhet valaki a munkájába, a szakmája értelemszerűen az identitásának fontos része, meghatározza a személyiségét, a külvilág felé pedig személyes márkáját, reputációját, ismertségét. És persze, ne hagyjuk a végére: az egzisztenciáját is. Amikor tehát mégis a váltás szükségességéről döntünk, bizony érdemes megfutni magunkkal a kötelező önismereti köröket, mielőtt az új irányt ténylegesen meghatározzuk.
Kik, mik vagyunk - A karrierváltás megtervezése
Mindnyájan ismerünk olyanokat, akik akár egy biciklicsengő megvásárlása előtt is bonyolult Excel-táblázatot nyitnak, és mérlegelik a különböző opciókat. Minél nagyobb a tétje egy döntésnek, annál többféle módon próbáljuk felállítani az előnyök és hátrányok ijesztően összetett mátrixát. Van-e nagyobb téttel bíró döntés a szakmai életünkben, mint a karrierváltás?

Ebben a magyar nagyvárosban már minden második lakás légkondis
Ha megtudja, mennyibe kerül a légkondi valójában, talán már nem is tűnik elviselhetetlennek a kánikula
Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
Bejelentették: határozott időre fog szólni a kormány 3 százalékos lakáshitele
Meghalt Schmuck Andor
Trump 50 napot adott Putyinnak a tűzszünetre, különben jönnek a 100 százalékos másodlagos vámok
„Segíteni kell Ukrajnát, amíg az oroszok fel nem adják”
Már nem pusztán elméleti kérdés, hogy eleshet-e Ukrajna
Orbánék lopva az egyénre terhelik a kockázatokat, és piacosítják a családpolitikát
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket, ám ezek valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából.