Magyar Péter miatt Orbán közelebb került a leplezetlen tekintélyelvűséghez – egy konzervatív amerikai híroldal szerint
Most először akadt komoly ellenfele a Fidesznek, akiről bumerángként pattan vissza a rezsim – erről ír David Bear.
hvg360
A Led Zeppelint idézi a Bulwark annak érzékeltetésére, mit jelent Magyar Péter felbukkanása a Fidesz-rezsim számára: “Ha megállás nélkül esik, egyszer csak át fog szakadni a gát”. Merthogy az újdonsült politikus ugyan a semmiből lépett elő, de máris óriási fejtörést okoz a hatalomnak, hiszen pártja tartósan vezet a közvélemény kutatásokban, ami példátlan.
A szerző, David Baer, a Texasi Evangélikus Egyetem tanára úgy jellemzi a kihívót, mint aki okos, kemény, fiatal és fáradhatatlan. Egész évben ő diktálta a tempót, képes volt ráirányítani a közvélemény figyelmét a fokozódó gondokra és a politika melléfogásaira.
A magyarok kezdik megfizetni Orbán 15 évnyi kleptokrata uralmának az árát. A gazdaság recesszióba került, az infláció grasszál, a helyzetet súlyosbítja a forint folyamatos leértékelődése. Az ország az uniós átlagnál kevesebbet költ az egészségügyre, viszont vezet, ha azt nézzük, hányan haltak meg olyanok, akiknek az életét meg lehetett volna menteni.
Először olvasható magyarul a holokauszttúlélő író és Nobel-békedíjas emberi jogi aktivista Elie Wiesel Éjszaka trilógiájának mindhárom kötete. Miért kellett 2025-ig várni a harmadik kötet megjelenésére? Miben más a holokauszttúlélők harmadik generációja, mint a korábbiak? Miről adnak számot Wiesel regényei?