Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nekünk csak pár kattintásba kerül az online vásárlás, ezzel azonban egy olajozottan működő globális gépezetet hozunk mozgásba. Betekintést adunk az e-kereskedelem boszorkánykonyhájába.
A házhoz szállítás mindennapjaink részévé vált, előszeretettel vesszük igénybe az élelmiszerek rendelésétől kezdve egészen a különböző elektronikai termékek beszerzéséig. De vajon hogyan hatottak a megváltozott vásárlói szokások a logisztika világára? Tényleg itt vannak a robotok, hogy minden raktározási, intralogisztikai feladatot kivegyenek az ember kezéből? Magyarországon is jönnek a hatalmas, emberek nélkül működő óriási raktárvárosok? Ezekről és további érdekes témákról is beszélgettünk az SSI SCHÄFER két szakemberével.
Üllőn bővíti központját és épít félautomata raktárat a Rossmann Magyarország Kft. A tervek szerint az új raktárépület 2024-ben készül el, a raktártechnológiát pedig 2025-ben telepítik és tesztelik, a 2026-os év elején pedig a jelenlegi logisztikai rendszer átköltöztetése után élesben is elindul a munka.
A gyógyszeripari termékek különleges kihívásokat támasztanak az intralogisztika és a raktártechnika megoldásaival szemben. Ezek megoldásait néztük meg részletesebben.
Egyre több helyen segítenek automata raktárgépek és szállítórendszerek az intralogisztika hatékonyabb működésében. Az autonóm közlekedési megoldások gyorsabbá, pontosabbá és erősebbé teszik az anyagáramlást, ami az értéklánc fontos részévé teszi azokat. A vezető nélküli szállítórendszerek (AGV) előnyeit és hatását néztük meg tüzetesebben.
Ahogy az élet sok más területén, úgy a raktárautomatizáció esetében is célravezető a fokozatosság elve. Ennek érdekében érdemes lépésről lépésre alkalmazni az új technológiák bevezetését. A digitalizáció elemeit kombinálva a fejlesztések egymás hatását erősítik, ez pedig jelentős hatékonyságnövelést eredményez a vállalatok számára. Megnéztük, hogy miben segíthetnek az automatizációt támogató műszaki elemek és digitális rendszerek a kis- és középvállalkozások számára.
Az ipar 4.0 fejlesztéseinek köszönhetően szinte minden mindennel kommunikál a gyártás és a raktározás során. A gép a géppel, az eszközzel, az operátorral vagy akár a szenzorral is megoszt adatot, majd ez alapján utasítást küld a következő feladat elvégzésére. Annak jártunk utána, milyen előnyökkel jár az, hogy ma már éjjellátó drónok, okosszemüvegek, automata raktárak és robotok segítik a termelést.
Kevesen kapnak betekintést, pedig ámulatba ejtő ütemben fejlődnek a raktározás gépek által vezérelt rendszerei. Egyebek között ellenőrzött anyagáramlás, ládaazonosítás, önjáró targonca és rádiófrekvenciás szemafor könnyíti meg a modern árukezelést. Egy sörgyárba is belesünk, hogy bemutassuk a folyamatokat.
Mi történik az ajtók mögött, a raktárak körfolyamatai során? Hogyan segítenek a robotok az embereknek, és az emberek a robotoknak? Ennek jártunk utána az SSI SCHÄFER szakértőjével.
A szállítási mellett a raktározási logisztikára is jelentős hatással van az új koronavírus világjárvány. Interjúnk Kardos Péterrel, az SSI SCHÄFER magyarországi ügyvezetőjével, aki szerint a válságból való kilábalás során a technológiai előrelépés mellett a humántőke fejlesztése a legfontosabb.
A tartalom az SSI Schäfer megbízásából, a HVG BrandLab közreműködésével jött létre, a cikk létrehozásában a HVG hetilap és a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.