Ha autót bérel az ember, akkor egy dologhoz egészen biztosan tartani fogja magát: úgy vigyáz a kocsira, mint a szeme fényére. És nemcsak azért, mert a józan ész ezt diktálja, hanem azért is, mert a legkevésbé sem jó móka a súlyos kártérítést kifizetni. Ez a tétel még egy egyszerű, hétköznapi autó bérlése esetén is így van, hát még akkor, ha egy méregdrága szuperautóról van szó. Egy brit turista azonban nem egészen így gondolta a dolgot.
A The National beszámolója szerint a 25 éves brit férfi dubaji kiruccanása során bérelt ki egy Lamborghini Huracant, és nem nagyon tudta "visszafogni a lábát". Olyannyira nem, hogy a sebességmérő kamerák összesen 33-szor mérték be a sofőrt az autó birtokbavételét követő néhány órában.

Illusztráció.
DailyDrivenExotics
A traffipax a 33 alkalomból 32-ben a forgalmas Sheikh Zayed Roadon mérte be a Lamborghinit (egy alkalommal pedig a Garn Al Sabkha Roadon), ahol a kocsi 126 és 230 km/h közötti sebességgel haladt. A bírságokat hajnali 2 óra 31 perc és 6 óra 26 perc között gyűjtötte be még július 31-én. A traffipax által készített képeknél előfordult, hogy csupán csak néhány perc eltérés volt.
A kocsit 1600 dollárért (kb. 440 ezer forint) bérelte a férfi két napra, de úgy tűnik, ennél sokkal többet kell majd fizetnie – már ha egyáltalán kell neki. A gyorshajtási bírságok összege 20 900 dollárt tesz ki (kb. 5,7 millió forint), míg további 27 ezer dollárt (kb. 7,5 millió forint) akkor kell kifizetni, ha a rendőrség lefoglalja az autót.
Csakhogy az Egyesült Arab Emírségek törvényei szerint a gyorshajtási bírságot minden esetben a tulajdonos kapja. Emiatt gyakran előfordul, hogy egy turista kibéreli a méregdrága autót, a rendőrség gyorshajtásért megbünteti, ő viszont fizetés helyett hazautazik.
A beszámoló szerint a brit férfi – nem túl meglepő módon – nem akarja kifizetni a bírságot, az útlevele azonban a kereskedésnél van, azt ugyanis a bérléskor le kellett adnia. Ha visszaadja a kocsit, a rendőrség azonnal le fogja foglalni, a brit férfi viszont az útlevelével lelépne az országból, így a 13 milliós bírságot a tulajdonsonak kellene állnia. A kereskedés próbált utazási tilalmat kérni a brit férfire, de azt elutasították.
Jogilag egyébként lehetséges lenne, hogy egy korábban megkötött megállapodás értelmében ugyan volna arra lehetőség, hogy a férfi ellen a brit hatóságok az Egyesült Királyságban folytassák le az eljárást, ez azonban a beszámoló szerint túlságosan macerás folyamat lenne, így könnyen lehet, hogy a mérgelődésen túl nem sok lehetősége marad a bérbeadónak.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.