Itt az új Bentley Flying Spur: 635 lóerővel támad az 5,3 méteres óriás
Hivatalosan is bemutatkozott a harmadik generációs Flying Spur, mely a kékvérű brit márka első négykerék-kormányzású modellje.
hvg.hu
A Volkswagen konszern luxusmárkája, a Bentley 2005-ben dobta piacra a VW Phaetonnal és az Audi A8-assal rokonságban lévő négyajtós luxusszedánját, a Flying Spurt. Melyből 2013-ban jött ki a második generáció, és amely kékvérű brit luxusautónak most mutatkozott be az elsőtől az utolsó csavarig teljesen új harmadik generációja. Íme:
Bentley
A nemrégiben általunk is alaposan letesztelt új Continental GT kupé/kabrió nagyobb szedán kivitelének tekinthető Flying Spur némileg hosszabb lett az elődjénél. Az 5,3 méter hosszú újdonság tengelytávja jelentős mértékben, konkrétan 13 centiméterrel nőtt, melynek köszönhetően minden korábbinál nagyobb a hátul ülők lábtere.
Bentley
A nagyteljesítményű mátrix LED-fényszórós Flying Spur alapáron 21 colos kerekeken gördül, de felár ellenében akár 22 colos könnyűfémfelni-szettel is megrendelhető. Érdekesség, hogy a motorháztető elején trónoló kiálló márkajelzés egyrészt éjszakai világítással rendelkezik, másrészt pedig gombnyomásra besüllyeszthető.
Bentley
A műszerfal közepét egy 12,3 colos érintőkijelző uralja, ami gombnyomásra ugyancsak elrejthető. Az alapáras 10 hangszórós hifit felár ellenében 16 hangszórós 1 500 W-os Bang & Olufsen rendszerre cserélik, a csúcsot pedig a 19 hangszórós és 2 200 W-os Naim hifi jelenti.
Bentley
A 3,8 másodperces 0-100-as szintidejű, illetve 333 km/h végsebességű Flying Spur mozgatásáról egy 6 literes biturbó W12-es motor gondoskodik, mely 635 lóerőt, illetve 900 Nm-es nyomatékot ad le. A 2,44 tonnás luxusautó az első Bentley, mely négykerék-kormányzással rendelkezik.
A kézimunkával összeszerelt Bentley Flying Spur ára egyelőre ismeretlen. Az első példányokat az ígéretek szerint 2020 elején vehetik majd át a vásárlók.
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.