Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

#és akkor

Tiszóczi Roland Gazdaság

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moodys kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.

hvg.hu Gazdaság

És akkor leesett az első hó, és egyből elzakózott rajta a MÁV

Az állami vasúttársaságon idén is kifogott a tél első valódi, bár nem túl nagy csapadékadagja. Nosza, ítélt is még nekik egy kis pénzt a kormány – meg bemutatta, hogyan fogja átalakítani a vállalatot. A Mol azt mondta, EU-s pénzért cserébe hajlandó lenne leválni az orosz olajról, aztán azt mondta, hogy nem ezt mondta. Orbán Viktor az öregedésről lamentált, Matolcsy György a szingularitásról értekezett, miközben megpiszkálták a borravalót. Erről és még sok egyébről szól a HVG heti gazdasági összefoglalója.

Tiszai Balázs Gazdaság

És akkor túl olcsó lett a tojás, túl drága a liszt, túl gyanúsak lettek a légitársaságok és túl moszkovita Magyarország

Feljajdult a Tojásszövetség, összevonta a szemöldökét a Nemzetgazdasági Minisztérium, a jegybank közben segítőkészen rejtvényt fejtett Nagy Mártonnak, ha már az alapkamathoz nem nyúlt. Közben határainkon túl nagy horderejű döntések születtek: Spanyolország a moszkvai összefonódástól tartva kipenderítette a magyar államot a Talgo-bizniszből, Ukrajna pedig előbb bejelentette, hogy 2025. január elsejétől leállítja a Barátság olajvezetéket, melyen a Mol orosz olajat vásárol, majd visszatáncolt. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.

hvg.hu Gazdaság

És akkor akkut alig gyártó akkugyár-nagyhatalom lettünk

Esik az ipari termelés, azon belül is legdurvábban az akkumulátorgyártás, melyre a kormány az ország jövőjét tette fel. Nagy Márton vagy kap boltfigyelő hivatalt vagy nem. Lepaktált az RTL a 4iG-vel, késtek a fizetések a Dunaferrnél, de vannak ott ennél komolyabb bajok is. Olyan extrém júliuson vagyunk túl, hogy Romániában már szárad ki a Duna. Jellinek Dániel spanyol plázát vett, szétkapják a Hungaroringet, veszélyben az Airbnb-biznisz jövője Terézvárosban. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.

Ballai Vince Gazdaság

És akkor kiderült, a magyar gazdaság is úgy néz ki, mintha kissé túl sokat ivott volna a Szajna vizéből

Megszorítások vetnek árnyékot a negyedéves jelentésekre. A Mol jól profitál, de a kormánynak odaszól Hernádi, aki milliárdos bukót számolhat az 50 forintos palackokon. Az aszály és a viszály miatt egyre könnyebben foghatja a kormány külső tényezőkre a gazdaság szamárköhögését. Jól fial az olimpia, de drágább a Sziget, és zsebbe kell majd nyúlni a kiszervezett kastélyokért is.  Az orosz jachtokba belerokkannak a lefoglalóik, a több mint tíz év után végre újrainduló szélerőmű-fejlesztések nyertesei körül pedig sokasodnak a kérdések. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.

hvg.hu Gazdaság

És akkor Orbán Viktor úgy döntött, avatkozzon csak be egy külföldi nagyhatalom Magyarország belügyeibe

Hiába rakja össze a kormány a következő év költségvetésének terveit rendre még nyáron, idén ezek addig nem születnek meg, míg le nem szavaznak az emberek az USA-ban. Óriási kiigazítást jelentett be Varga Mihály a Kormányinfón, Nagy Márton pedig az elszállt üzemanyagárak miatt pirított rá az illetékesekre. Átadta első zöldhidrogén-gyárát a Mol. Mit kell tudni a kormány új lakásfelújítási támogatásáról? Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.

hvg.hu Gazdaság

És akkor Orbán ismét előhúzta a zsebéből a választásokat nyerő csodafegyverét

Kiderült, hogy 108 milliárdot szán a kormány az új otthonfelújítási programra, kérdés, ki tudja az önrészt megfinanszírozni. A legtöbbünknek ugyanis elvitte a pénzét az infláció, ezért is költünk még mindig alig a boltokban. Az orosz MERE diszkontlánc viszont épp most lát lehetőséget az itthoni terjeszkedésre, míg a SPAR esetében az merült fel sokakban, talán ellenük hoznának új törvényt. Húsvétkor pedig csoda történt: Nagy Márton és Matolcsy György együtt ebédelt. Cikkünkből kiderül, ez miért szenzáció. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.

hvg.hu Gazdaság

És akkor a Magyar-Varga-ügy árnyékában tudtuk meg, hogyan omlott össze a költségvetés

A volt igazságügyi miniszter és volt férje volt házasságától hangos az ország, a családon belüli erőszak vádja és az ügyészségi iratok manipulálására utaló hangfelvétel zajában nehéz volt másra figyelni. Mi történt közben a költségvetéssel? Hová vezet a SPAR fenyítése? Mit csinált a kormány a könyvárusokkal? Mennyibe kerül a húsvéti sonka? Mindenre itt a válasz: ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.

hvg.hu Gazdaság

És akkor Orbán Viktor kínai rendőröket küld a magyarországi akksigyárak filippínó dolgozóira

Úgy védi meg a szuverenitásunkat a miniszterelnök, hogy részben az ázsiai diktatúra kezébe adja az erőszakszervezeti kontrollt. Tovább döglődik a forint, sürgős lett a kiürítés Rákosdubajon, alig lassult az infláció, de már február végére összejött az évre tervezett költségvetési hiány 70 százaléka. Farkasok, kuvaszok, palackzabáló furgonok - ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.

hvg.hu Gazdaság

És akkor a kormány saját sikereként adja el, hogy a magyarok már nem is fűtenek

A kormány saját sikereként tálalja az infláció mérséklődését, holott abban jelentős szerepet játszott, hogy a háztartások már a hideg ellenére is alig fűtöttek. Bár most óriási a gazdasági sikerpropaganda, valójában már januárban megnyekkent az idei költségvetés, és a forint árfolyama is komoly gyengülésbe kezdett a héten. Kormányunk emellett abban is vastagon benne van, hogy nem a vendégmunkást rúgják ki, hanem a magyart. De nemcsak a magyar munkavállalókat, hanem a Magyar Postát is sajátos módon védi a kormányunk.

hvg.hu Gazdaság

És akkor nácizással hozná haza az EU-s pénzeket a Fidesz

Kocsis Máté durva nácizással sietett Orbán Viktor védelmére, aki szerint a „liberális EP-képviselők ismét megtámadták Magyarországot”. Pedig jól jönne az az EU-pénz, hiszen szakértők szerint a kormányzati célnál jóval nagyobb hiány és kisebb növekedés várható. Vannak persze fontosabb dolgok is, mint számokkal bíbelődni, különösen, ha a főnök annyira meg akarja szerezni a repülőteret, hogy szavazatelsőbbségi és egyéb különleges jogokról is lemond a befektetők javára. Közben a nemzetközi helyzet is fokozódik, immár Pakisztán lövi Iránt. Ha pedig elegünk van az egészből, melegebb éghajlatra is elutazhatunk. De hova és mennyiért? Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.

hvg.hu Gazdaság

És akkor a megye- és országbérlet atyja féltékeny lett a Budapest-bérletre

A kormány elismerte, hogy tavaly elszállt a hiány és köhögött a gazdaság, de bíznak abban, hogy idén a fogyasztás felturbózásával megoldja ezt Nagy Márton. A kérdés itt: hogy lesz-e elég pénzük ehhez az embereknek; Budapesten: hogy marad-e a Budapest-bérlet; a világkereskedelemben pedig: hogy vissza tudják-e a verni a húszi lázadókat a Vörös-tengeren. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.

hvg.hu Gazdaság

És akkor bejelentette a kormány az új családtámogatási rendszert, ám az igazi csavar csak később jött

A héten bejelentették: a csok plusszal akár 50 millió forintos kedvezményes kamatozású hitel is kapható, de emellett megmarad a falusi csok is, sőt a babaváró támogatást is felvehetjük ezek mellé. Persze, a lakosság közel felének, akik semennyit sem tudnak félretenni a havi fizetésükből, ez nem sokat segít. Bár az alapkamaton is csökkentett a jegybank, messze van még a piaci hitelezés beindulásához szükséges szintektől. Lesz viszont új napelempályázat, miközben egyre aggasztóbb az orosz gáz- és nukleáris függőség. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.

hvg.hu Gazdaság

És akkor a kormány Gyere ide, Takarodjra keresztelte el a vendégmunkásokat

Nyáron még úgy voltak vele, hogy kellenek a vendégmunkások, most már úgy, hogy ebben a formában mégse, csak hát az indok maradt ugyanaz. Újságírók állították, hogy megkapjuk a befagyasztott EU-s pénzeket, mire az EU azt állította, hogy nem. Durván nőtt az államháztartási hiány, emelte is Varga Mihály a hiánycélt – meg a nyugdíjakat is. Kihirdették, mennyi lesz a palackok visszaváltási díja, de ezt már korábban is tudtuk, aztán azt is bejelentették, mennyiért veszi majd meg a napelemesek áramát az állam, de azt is tudtuk már. Amit viszont még kevesen tudtak: nincs megfelelő infrastruktúra, amelyen szállítani tudnák az árut a betelepülő akkumulátorgyáraknak. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.

hvg.hu Gazdaság

És akkor a MÁV elmondta az osztrákoknak, mit kellene csinálniuk, hogy ne legyen gond a magyar vonatok késései miatt

Rendesen elszámolta magát a kormány: 3,9 százalék helyett 5,2 lehet az idei hiány, mert nincs elég áfabevétel, ellenben drága az államadósság finanszírozása. A korábban várt 0,5 százaléknál is nagyobb lehet a gazdasági visszaesés, az éves átlagos infláció 18 százalék körül alakulhat, miközben egy felmérés szerint a magyarok majdnem fele nyomorog vagy a nyomor szélén áll. Ehhez képest nem a nyugdíja felét, csak a harmadát kapja meg kiegészítésként egy átlagos nyugdíjas. Kiderült viszont, hogy olyan nincs, hogy valami olcsó, a fast fashion legalábbis nem az, de azért egy albán tengerparti lakás még nagyon megérheti. Vonattal viszont jobb, ha nem próbálunk menni. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.

hvg.hu Gazdaság

És akkor eljött a hetedik szűk hónap

Egyre több fejlemény jelzi, hogy ürülnek a zsebek Magyarországon: a szűkülő piacon kiújult a taxisháború, a főváros is folyószámlahitelből működik és a kormány is azt vizslatja, mit tud még összesöpörni a padlásról. Persze hogy mindenki azt lesi, hol tud olcsóbban vásárolni, bár van, akinek – kettőt találhat, kiknek – van még mit a tejbe aprítania. Eközben nyakunkon a kánikula és a globális felmelegedés, amit Paks is megérzett, a kormány csőrét pedig újabb uniós eljárások és ítéletek piszkálhatják. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.

hvg.hu Gazdaság

És akkor tényleg a mohóságinfláció miatt nem ment 20 százalék alá a drágulás?

20,1 százalékosra lassult az infláció júniusban, noha már egyes számjeggyel kezdődőt várt a kormány. Az élelmiszerek ára sem csökkent nagyot, amiben az is szerepet játszik, hogy a gazdák, köztük Mészáros Lőrinc nyereségigénye felülírta ezt. A magas infláció ugyanakkor magas kamatokkal jár, így pedig borzasztó terhet jelentenek a kamatkiadások, ami az államadósság kezelését és a költségvetést is nehéz helyzetbe hozza. A gazdasági problémákat a sokasodó akkugyárak sem oldják meg, főként, ha elszennyezik az egész országot. Így pedig már a balatoni nyaralás sem olyan felszabadító, főként ha a Shein oldalán vettük a fürdőruhát. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.

1 2 3 4
Lázár János a MÁV évértékelő közleménye kapcsán, állatként viselkedő utasokról beszél

Lázár János a MÁV évértékelő közleménye kapcsán, állatként viselkedő utasokról beszél

Donald Trump és Joe Biden is az elhunyt Jimmy Cartert méltatta

Donald Trump és Joe Biden is az elhunyt Jimmy Cartert méltatta

Maga a társadalom beszél sok hangon át: Csalog Zsolt dokuportréi máig hatnak

Maga a társadalom beszél sok hangon át: Csalog Zsolt dokuportréi máig hatnak

Menesztették az AC Milan edzőjét

Menesztették az AC Milan edzőjét

Nyomozást rendeltek el a Bálnát ért bombafenyegetés után

Nyomozást rendeltek el a Bálnát ért bombafenyegetés után

A közmédia is kiválasztotta az év szavát

A közmédia is kiválasztotta az év szavát

Megérkezett a 35 ezer forintos számítógép

Megérkezett a 35 ezer forintos számítógép

Elvitelre #99: A férfiakat családapaként gyakran az nyomja előre, hogy mennyi pénzt kell hazahozni

Elvitelre #99: A férfiakat családapaként gyakran az nyomja előre, hogy mennyi pénzt kell hazahozni

Milanovic marad a horvát elnök az exit pollok szerint

Milanovic marad a horvát elnök az exit pollok szerint

A címlapról ajánljuk