Tapintható luxus: 3D-s faberakással rukkolt elő a Bentley
A néhány éve koncepcióautóban debütált utastérdíszítés mostanra megérett a piaci debütálásra.
A néhány éve koncepcióautóban debütált utastérdíszítés mostanra megérett a piaci debütálásra.
A háromdimenziós hatást keltő egyedi gyalogos átkelőhelyet az autósok vélhetően jobban látják majd.
Továbbfejlesztették a Facebook 3D-s hatást keltő algoritmusát, így már az egyszerű fényképeket is képes átkonvertálni a rendszer.
A legutóbbi értesülések szerint 3D érzékelőn dolgozik az Apple, amely a jövő évi iPad Pro – sőt egyesek szerint akár a 2020-as iPhone – virtuális (VR) és kiterjesztett valóság (AR) alkalmazásainak alapját jelentheti.
Egy új kiállítás keretében most úgy lehet megnézni da Vinci Mona Lisa című festményét, ahogy korábban soha. A mutatvány a HTC és egy francia stúdió érdeme.
Európában elsőként készítettek háromdimenziós digitális modellt egy vízzel elárasztott barlangról cseh szakemberek: a Prágától nagyjából 100 kilométerre délre fekvő Chýnovi-barlang járatainak nagyjából 220 méternyi szakaszát képezték le így.
Mostantól bárki készíthet különleges, 3D-s fotókat a Facebookra, és még csak speciális eszköz sem kell hozzá. A posztok elkészítésében egy speciális algoritmus segít, de a Facebook is adott néhány tippet a fotózáshoz.
Nemcsak az állatkertek előtti korból nézve, hanem a jövőbe tekintve is a ma ismert intézményeknél barátibb lehetőségek mutatkoznak arra, hogy közelebb hozzuk egymáshoz az állatot és az embert.
A mögöttes technológia továbbfejlesztésének hála, lényegesen jobb minőségű 3D-s objektumok lesznek láthatók ezentúl a Facebook hírfolyamában. Az újítás elsősorban a különféle márkaoldalak részéről tűnik hasznosnak: általuk már a közösségi oldalon részletesebb képet kaphatunk például a megvásárolni kívánt cipőről vagy táskáról.
3D nyomtatóval készült, és Kínában, a Sanghaj agglomerációjához tartozó Fenjingben található.
Az alábbi oldal a térhatás élményével gazdagítja sima, 2D-s fényképeinket.
A Facebook virtuális valósága VR-szemüveggel a legjobb, de ez nem jelenti azt, hogy a simán számítógépen vagy mobilon facebookozók kimaradnak a szórakozásból: számukra is elérhetők lesznek az ott készített 3D-s objektumok, sőt, játszhatnak is velük az üzenőfalon.
Óriási kivetítők, különleges fénytechnika, hologramok − ezek teszik felejthetetlenné a világ legismertebb zenekarainak koncertjeit. Egyre több koncerten azonban már nem csak zenei, hanem komplex − a fülünk mellett a szemünket is megdolgoztató − élményt kapunk.
Egy friss teória szerint egy híres popszemélyiség mozgatja a háttérből a szálakat.