20-szor gyorsabb lehet a mesterséges intelligencia a Mozart nevű új processzorral
Mozart néven kerülhet majd piacra 2021 végén az a processzor, amely segítségével szintet léphet a mesterséges intelligencia.
Mozart néven kerülhet majd piacra 2021 végén az a processzor, amely segítségével szintet léphet a mesterséges intelligencia.
A szeptemberi órás és az októberi iPhone-os bemutató után is van még valami az Apple tarsolyában. A vállalat jövő kedden újabb online eseményre invitálja az érdeklődőket. A meghívóra a dátumon kívül csak Steve Jobs ikonikussá vált mondását írták: One more thing. Ami ebben valószínűleg az első Apple új, saját chipjével szerelt első számítógépet jelenti.
Középszintű hardvert álmodott meg új Surface gépének Microsoft, amit ezért olcsóbban is vásárolhatnak meg a felhasználók. A redmondi óriás a professzionális kategória híveire is gondolt: nekik az ARM-alapú hibridjét ajánlja.
A tervek szerint a következő 18 hónapban egyesül majd az Nvidia és az ARM Holdings, ám erre előbb az amerikai, az európai, a brit és a kínai versenyhatóságnak is rá kell bólintania.
Amennyiben még az ultrabookokat is túl nagynak és nehéznek találjuk, akkor az új Surface-eket nekünk találták ki, de azért nem árt előre felkészülni néhány hátulütőre. Teszten a Surface Go 2 és a Surface Pro X.
Frissítette az Apple a 27 hüvelykes iMacet: a változások elsősorban a motorháztető alatti részeket érintik, azonban még nem a már nagyon várt ARM-es váltásról (Apple Silicon) van szó.
Legfőképp a Qualcomm gyárt lapkákat az ARM-alapú Windows 10-es számítógépekbe, azonban a Samsung személyében vetélytársat kaphat, a dél-koreai gyártó is beszállna ebbe az üzletbe.
Felturbózná Snapdragon 8180X processzorát a Qualcomm, hogy nagyobb részesedésre tegyen szert a PC-piacon.
Az Intel továbbra is ügyfélként tekint az Apple-re, legalábbis a következő két évben egészen biztosan.
A Bloomberg értesülései szerint az Apple a WWDC 2020 fejlesztői konferencián áll majd elő a saját fejlesztésű processzoraival, melyekkel az Intel chipjeit cserélik le a Macekben. Állítólag már háromféle egység is elkészült.
A pletykák szerint az Apple még 2020-ban bemutatja azt a MacBookot, aminek belsejében egy ARM chip dolgozik majd.
Az ARM új processzorának, valamint grafikus- és neurális feldolgozóegységének teljesítménye is jelentős mértékben növekedett a jelenlegi csúcsverzióhoz képest.
A Lenovo korábban csak Project Limitless néven emlegette a kategória határainak feszegetését ígérő laptopját, most viszont sok egyéb mellett az is kiderült, hogy Yoga 5G néven kell majd keresni.
Az ARM új Cortex-A77-es processzora és Mali-G77-es grafikai vezérlője komoly teljesítménynövekedést hoz a mobilokban a jelenlegi generációhoz képest.
Újabb komoly csapás érte a Huaweit, ami a saját processzoraik elkészítésére lesz hatással.
Soha nem látott szövetség jött létre a világ legnagyobb tech vállalatai között, akik felesküdtek rá, hogy minden felhasználót megvédenek, aki ellen kibertámadást indítanak a hackerek.
Hiába adtak ki javításokat az utóbbi idők egyik legszélesebb körű fenyegetésére, még nagyon sok eszköz van ugyanolyan veszélyben, mint korábban.
Szokatlanul erősen indult 2018, már ami az életünket egyre jobban behálózó technológia világát érinti. Kiderült, az elmúlt 20 évben gyártott processzorok közül szinte mindegyikben ott van az a tervezési hiba, amely miatt lényegében minden számítógép, sőt a legtöbb okostelefon is sebezhetővé válik. Összeszedtük a legfontosabb kérdéseket, igyekszünk érthető magyarázatokkal előállni.
Videón demonstrálták az Intel és más processzorok sérülékenységét kihasználni képes Meltdown nevű hiba működését.
Kiberbiztonsági szakértők szerdán két olyan biztonsági rés meglétét fedték fel, amelyek lehetővé teszik, hogy hackerek érzékeny információkat tulajdonítsanak el szinte bármilyen korszerű számítástechnikai eszközről, amely az Intel, az AMD vagy az ARM processzorgyártó cégek chipjeit tartalmazza.