Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Mozart néven kerülhet majd piacra 2021 végén az a processzor, amely segítségével szintet léphet a mesterséges intelligencia.
Az, hogy a jövőben miként tudjuk kiaknázni a hétköznapokban a mesterséges intelligenciában rejlő lehetőségeket, nagyban függ attól is, hogy mennyire vagyunk képesek a működéséhez szükséges számítási kapacitást biztosítani. Több nagyvállalat is dolgozik azon, hogy a kihívásoknak megfelelő chipet készítsen, de bejelentkezett egy kis processzorgyártó is.
A Techradar beszámolója szerint az amerikai SimpleMachine saját fejlesztésű, Mozart névre keresztelt processzorát kifejezetten a mesterséges intelligencia kiszolgálására készítettek. Fejlesztői szerint a chip szerint képes alkalmazkodni a terheléshez.
A Mozart elkészültében óriási szerepe van az amerikai Wisconsin–Madison Egyetemnek, amelynek egyik kutatója, a SimpleMachine alapítója, Karu Sankaralingam mintegy 10 éven át dolgozott a fejlesztésen.
Karu szerint a processzor támogatja a TensorFlow nevű gépi tanulást lehetővé tévő platform használatát, illetve tartalmaz néhány megoldást a Python és a C / C++ nyelvekben írt kódok számára is.
Ha hihetünk a cégnek, a Mozart felgyorsíthatja a képfelismerő algoritmusokat éppúgy, mint például a génszekvenciák összehasonlítását. A tervek szerint 2021 végén válik majd elérhetővé, és a számítások szerint 20-szor gyorsabb lesz, mint a jelenleg piacon lévő modellek.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.