Nagy-Britannia kész a megállapodás nélküli kereskedelemre az EU-val
A brit tárgyalóküldöttség vezetője, David Frost szerint nem félnek attól, hogy mi lesz, ha nem állapodnak meg az Európai Unióval.
A brit tárgyalóküldöttség vezetője, David Frost szerint nem félnek attól, hogy mi lesz, ha nem állapodnak meg az Európai Unióval.
Soha nem látott agyelszívást szenvednek el a britek amiatt, hogy a szigetország kilép az Európai Unióból.
A brit miniszterelnök mellett egy miniszter is határozottan tagadta a kedden nyilvánosságra került jelentés megállapításait.
A brit parlament hírszerzési bizottsága kedden hozta nyilvánosságra az orosz beavatkozást vizsgáló, több mint egy éve elkészült jelentését. Azt írták benne: Oroszország befolyása az Egyesül Királyságban „az új normális”.
A Brexit miatt kialakítandó vámszabad területek bővítését a vadvilágot óvó szabályozás feloldása kísérheti.
Kelleni fog a nyelvtudás és a szakképzettség is.
Kedden jelent meg John Bolton egykori nemzetbiztonsági tanácsadó könyve, amelyet a washingtoni vezetés legszívesebben betiltott volna. A brüsszeli Politico összegyűjtötte azokat a részeket, amelyek Trump nézeteit tartalmazzák az Európai Unióról, annak vezetőiről és a nagyobb tagállamok első embereiről.
A londoni UCL alternatív megoldásokat dolgoz ki a hallgatók támogatására.
Nem lehet egyszerre megenni és megtartani a tortát – mondják mosolyogva Brüsszelben a brexit kapcsán.
London megerősítette a döntését.
A felek épp azon vitatkoznak, hogy érdemes-e videón tárgyalni. Mintha nem lennének fontosabb kérdések.
A Nissan közép-angliai gyára évente félmillió autót gyárt, amelyek 70 százaléka az uniós piacra kerül. Ha nem lesz Brexit-megállapodás, a japán márka kivonul az országból.
Ezt a kérdést mérlegelik épp a járvány sújtotta Nagy-Britanniában, miközben a kormány a bevándorlási szabályozás szigorítására készül.
Jelenleg nincs behozatali vám az EU-ban gyártott autókra a szigetországban.
Uniós állampolgárok milliói maradnak a Brexit után is Nagy-Britanniában, köztük rengetegen érkeznek Kelet-Európából.
Kelet- és Közép-Európa több millió vendégmunkást exportált, mióta csatlakozott az Európai Unióhoz 2007-ben. A koronavírus-járvány miatt közülük több mint 1,3 millióan tértek vissza hazájukba. A nyitás után visszamehetnek-e? Egyáltalán vissza akarnak térni Európa nyugati felére, ahol rohamtempóban növekszik a munkanélküliség?
Három miniszterelnököt is szolgált már Dominic Raab, aki áprilisban néhány hétig beugró kormányfő is volt Nagy-Britanniában, mivel a főnöke koronavírus-fertőzéssel kórházba került. A 46 éves zsidó származású politikus évekkel ezelőtt a palesztinoknak adott tanácsokat a béketárgyaláson, majd 2018-ban ő volt az a Brexit-ügyi miniszter, aki lemondott a megállapodás aláírása miatt.
Sem a tárgyalások, sem a vámosok felvétele nem halad a várt ütemben.
Boris Johnson harmadik napja szorul intenzív kórházi kezelésre, helyét Dominic Raab külügyminiszter vette át, de a döntéshozásban elkerülhetetlen a káosz. Bár az egészségügy felkészültsége javulni látszik, a koronavírus-járvány egyre súlyosabb a szigetországban, a Konzervatívok összes terve pedig a kukában végezheti, ha a Brexit sem mozdul, és a Munkáspárt is magára talál.