Mi lesz így a Brexittel? Koronavírusos Michel Barnier
Az Európai Bizottság Brexit-ügyi főtárgyalóját megfertőzte a kórokozó, de jól van.
Az Európai Bizottság Brexit-ügyi főtárgyalóját megfertőzte a kórokozó, de jól van.
Pont fél év múlva fog távozni Budapestről Iain Lindsay, a koronavírus-pánik kitörése előtt, de már a Brexit után beszélgettünk vele. Az Egyesült Királyság budapesti nagykövete vallja, hogy van élet az után is, hogy kiléptek az EU-ból, és azt sem tartja kizártnak, hogy egyszer lesz magyar tagja a brit kormánynak. Interjú.
Nehéz ellenfelekkel szemben nagy a hangja a brit kormányfőnek. Vajon eléri célját?
Az Európai Unió ragaszkodni fog elképzeléseihez, és nem fog minden áron, és a lehető leghamarabb megállapodásra törekedni Londonnal. Az egyik legfontosabb vitapont a szabad munkavállalás lehet.
Több százezerre becsülik az Egyesült Királyságban élő magyarok számát, a helyi boltokban mégsem elérhetőek a magyar élelmiszerek. Így érthető, hogy több magyar cég is magyar termékekre specializálódik. Dömsödi F. Orsolya volt az első, aki ezzel próbálkozott, ma Wimbledonban működik üzlete. Sorozatunkban olyan magyarokkal találkoztunk, akiket a sorsa Londonhoz köti, ám a magyar tradíciókat is őrzik – a Brexit után is.
Nem vagyok biztos benne, hogy az idén meglesz a szabadkereskedelmi egyezmény az Egyesült Királysággal – jelentette ki perfid mosollyal Emmanuel Macron francia elnök. A Guardian utánajárt és kiderült: a franciák uniós állásponttá tették a klórozott csirkék ügyét, vagyis az EU ragaszkodik ahhoz, hogy Nagy-Britannia továbbra se importáljon ily módon tisztán tartott szárnyasokat.
A bordó - burgundi vörös - színű okmány az uniós államoknak jár, a Brexit után másikat kapnak.
Megszüntetnék a gazdaság függését az Európából érkező olcsó munkaerőtől - ígéri a brit kormány.
Ha az átmeneti időszak végén az Egyesült Királyság rendezetlenül esik ki az EU-ból, akkor harmadik országként kell kezelni – áfaügyekben is.
Egysoros verseivel vált ismertté Magyarországon Tari Zsófia, akiről először több mint hat éve írtunk. Ahogy akkor, most is Londonban él, de időközben megtalálta a hidat hazafelé. Sorozatunkban olyan magyarokkal találkoztunk, akiket sorsa az Egyesült Királysághoz köti, ám a magyar tradíciókat is őrzik – a Brexit után is.
Neki is kérnie kell a letelepedett státuszt, ez nem igazán ment elsőre.
Johnson kiszórta a nem elég hű embereket.
Mi lesz a Cityvel? Ez a következő hónapok legnagyobb kérdése.
Egy fine dining étterem megnyitása Londonban elég merész vállalkozásnak tűnik, egy magyar csapat azonban emeli a tétet: ők magyar ételek minőségi változatával törnének be a magas gasztronómiába. Sorozatunkban olyan magyarokkal találkoztunk, akiket a sorsa Londonhoz köti, ám a magyar tradíciókat is őrzik – a Brexit után is.
Hozzányúlnának a munkavállalási szabályokhoz a britek, mert továbbra is szükségük van az olcsó munkaerőre.
Több mint 3 millió uniós állampolgár akar az Egyesült Királyságban maradni, vagyis lényegében mindenki, aki most kint tartózkodik.
Ötmillió fontot költhet a brit kormány, hogy bizonygassa, mennyire szeretnék, hogy a skótok az Egyesült Királyságban maradjanak.
A Wizz Air legnagyobb részvényese 12,5 millió részvényt adott el, hogy a Brexit után is legalább 50 százalékban az Európai Gazdasági Térséghez tartozzon a légitársaság.
A tagországok területi integritását tartja szem előtt Brüsszel. A britek oldják meg.
Nagy-Britannia a szabadkereskedelem globális bajnoka lesz – ígérte Iain Lindsay nagykövet.