Beolvasztanak tízmillió emlékérmét, amit az október 31-i Brexitre gyártottak
Majd elkészítik máskor.
Majd elkészítik máskor.
Azért megpróbálja még egyszer.
Boris Johnson azt azért megjegyezte a Donald Tusknak írt levelében, hogy a kabinet akarata ellenére egyezett bele a halasztásról szóló uniós döntésbe.
Sikerült letörni a francia államfő ellenállását.
A magyar gazdaság máris megérzi Nagy-Britannia távolodását az Európai Uniótól: a kölcsönös külkereskedelmi forgalom zsugorodik, a brit befektetések csökkennek, a brit cégek egyre kevesebb embert foglalkoztatnak Magyarországon.
Az EU kész arra, hogy három hónappal meghosszabbítsa a Brexit folyamatát, ám az Egyesült Királyság az új határidő, 2020. január 31-e előtt is kiléphet az unióból, ha addig a felek ratifikálják a távozásról szóló egyezményt – írta a The Guardian, amelynek újságírói belenézhettek az EU-által készülő dokumentumba. Az Eu hétfőn nyilatkozik hivatalosan a hosszabbítás ügyében.
De azt még nem tudni, ezúttal meddig nyúlik el.
A következő rendes EU-csúcs első napját nézte ki Boris Johnson.
Egyre biztosabbnak tűnik, hogy újra borul a brit kormány terve, és további három hónapig az EU-ban marad Nagy-Britannia.
A Brexit-törvény alapelveit még jóváhagyták a képviselők, abba azonban már nem mentek bele, hogy a törvényt a benyújtástól számítva mindössze három nap alatt vigyék át a törvényhozás alsóházán. Az EU 2020. január 31-ig tartó hosszabbításról tárgyalna.
Bő egy héttel a Brexit tervezett dátuma, és néhány órával az aktuális Brexit-szavazás előtt.
Beterjesztette hétfő éjjel a brit kormány a brit EU-tagság megszűnésének feltételeiről szóló törvénytervezetet.
Ma sem lettünk okosabbak a britek kilépésével kapcsolatban.
Két levelet küldött, az egyikben kérte a halasztást, de nem írta alá, a másikban kifejtette, hogy egyébként nem ért egyet a halasztással.
Új polgármesterek készülnek az első hivatali napjaikra Budapesten és sok vidéki városban is; folytatódik a Brexit-történet; vizsgálja az Európai Bizottság, szabályosan támogatja-e a Samsung gödi beruházását a magyar kormány. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Néhány napon belül tárgyalnak a kérdésről, de biztosra vehető, hogy jóváhagyják a huszonhetek a brit kormányfő kérését. Johnson nem önszántából lép.
Boris Johnson közölte: nem hajlandó halasztást kérni, pedig egy másik törvény erre kényszeríti. Kérdés, ki nyer: a parlament vagy a kormány.
Egy már elfogadott törvény és egy most beterjesztett módosító indítvány alapjaiban befolyásolhatja a brit kilépés menetét.