Brexit csak jövő júniusban? Itt a legújabb ötlet
Ha már semmi jele annak, hogy haladnának a tárgyalások, jöhetnek az újabb forgatókönyvek.
Ha már semmi jele annak, hogy haladnának a tárgyalások, jöhetnek az újabb forgatókönyvek.
A "ki fordítja el előbb a kormányt" játék után a "ki ölt meg kit" játékot játssza a londoni vezetés. Az még mindig nem világos, mi történik október 31-én.
Boris Johnson mindenképpen távozna, de ha megállapodást akar, már csak néhány napja maradt valamivel előállni.
Nem lehet Boris Johnson miniszterelnököt jogi eszközökkel kényszeríteni a halasztásra.
Egy hetet adott a brit miniszterelnöknek a Brexit-vita megoldására az Európai Unió soros elnöki tisztét betöltő finn kollégája.
Boris Johnson brit miniszterelnök azt kérte vasárnap megjelent cikkében, hogy az Európai Unió "ragadja meg" az új brit Brexit-megállapodási javaslatok teremtette lehetőséget.
Több brit lap is arról számolt be, hogy az Orbán-kormány azt ígérte Boris Johnsonnak, elintézi, hogy október 31-én Nagy-Britannia kiléphessen az EU-ból - a brit parlament akarata ellenére is.
Pénteken ismertté vált kormányzati dokumentumok szerint a brit miniszterelnök kezdeményezné az Európai Uniónál a brit tagság október 31-én esedékes megszűnésének halasztását, ha a törvényben előírt határidőig nem születik új megállapodás a Brexit feltételrendszeréről.
Donald Tusk azt írta, nem meggyőzőek a brit tervek, Juncker részletesebben fejtegette, mi mindent nem oldana meg Johnson javaslata.
A külügyminiszter szerint azt a korábbi megállapodás kell érvényben tartani, ami a Brexit formájától függetlenül kölcsönösen garantálja az állampolgárok jogosultságait, függetlenül attól, hogy az Európai Unióban vagy az Egyesült Királyságban élnek.
London kész a kompromisszumra. Most láthatóan mindenki megállapodást szeretne, kérdés, mire lesz elég az október 31-ig levő négy hét.
Az ír sziget egészére és minden áruféleségre, köztük az agrárélelmiszerekre kiterjedő egységes kereskedelmi szabályozási térség kialakítását javasolta szerdán az Európai Uniónak a brit kormány.
A brit miniszterelnök olyan megoldást javasol az EU-nak, amelyben nem lesz vámellenőrzés az ír-északír határon, sem annak közelében.
A népszavazás hozta elő a pszichózist – állapították meg egy elmezavarban szenvedő férfi orvosai.
Az EU megkapja a britek véglegesnek szánt javaslatcsomagját, miután többször jelezték, hogy nem nyitható újra a tárgyalássorozat.
A brit miniszterelnök szerint a deal és a no deal is elképzelhető forgatókönyv.
A gyáraknak napi 20 millió alkatrészre van szüksége, a megegyezés nélküli kilépés esetén megbénulhat a termelés.
A brit kormányfő szerint az ellenzék puszta önzésből és politikai gyávaságból nem hajlandó félreállni.
A kormány továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy előrehozott választásokat írjanak ki, Boris Johnson még szerdán beszédet mond a parlamentben.
Már el is készült az erről szóló javaslat.