A bíróság nem akadályozta meg a brit parlament felfüggesztését
Újabb tárgyalást tartanak kedden.
Újabb tárgyalást tartanak kedden.
Akármi is történik, Boris Johnson jól jöhet ki belőle.
Csütörtök hajnalra az 1,1 milliót is meghaladta az aláírások száma azon a petíción, amelyet a brit parlament ülésezésének szeptember közepétől október közepéig tartó felfüggesztése ellen indítottak.
A lehető legkényesebb pillanatban tette zárójelbe a Brexit-folyamatot eddig is megnehezítő brit parlamentet Boris Johnson. A brit közélet a demokrácia elárulásáról beszél a politikailag aljas, jogilag azonban nehezen támadható lépés után.
Szakértők szerint a szünet azt jelentené, hogy jogszabályi úton lehetetlen lenne megakadályozni a brit európai uniós tagság megállapodás nélküli megszűnését.
Kormánypárti képviselők is tiltakoznak a kiszivárgott javaslat miatt.
Összefogást jelentettek be a brit ellenzéki pártok, hogy elkerüljék a megállapodás nélküli Brexitet, akár jogszabály elfogadtatásával vagy bizalmatlansági indítvánnyal is.
A brit kományfő szerint nem fizetnek az EU-nak, ha nincs megállapodás. Ez az uniós támogatásokat is veszélybe sodorhatja.
Nehéz idők előtt áll a német ipar, a világkereskedelmi ellentétek éleződése és egy megegyezés nélküli Brexit esetén akár még a német gazdaság stagnálásával is számolni kell Dieter Kempf, a BDI német iparszövetség elnöke szerint.
Boris Johnson épp olyan, mint amilyen a róla készült filmben a Benedict Cumberbatch által alakított figura.
A brit miniszterelnök kétségbeesetten keresi a megoldást a Brexitre.
Egy új tanulmány szerint a brit tanároknak nem sikerült megvédeniük őket az idegengyűlölettől a Brexit-szavazás után.
Ian Holloway egészen új szintre lépett a Brexit okainak megmagyarázásával.
Egy kiszivárgott jelentés szerint a konzervatív, Brexit-párti kormányzat maga is káosztól tart, elsősorban az ír - észak-ír határellenőrzés visszaállítása miatt, de a Csalagúton közlekedő vonatok, a repülők, és az áruszállítás is megbénulhat.
Az Észak-Írországban élők többsége támogatná a brit európai uniós tagság megszűnéséről szóló vitában az ír-északír határellenőrzés elkerülését célzó tartalékmegoldásnak azt a változatát, amely az Ír-tengerre helyezné a vámhatárt az EU-val.
Legnagyobb számban lengyel, román, olasz és portugál állampolgárok folyamodtak ehhez.
Az amerikai képviselőház elnöke azt hangoztatta, hogy a britek kilépése nem sodorhatja veszélybe az északír békemegállapodást.
Akár a parlament felfüggesztésének árán is, ha erre van szükség.
Négymilliárd fontot (1400 milliárd forintot) költöttek árufelhalmozásra a britek az európai uniós tagság megállapodás nélküli megszűnésének veszélyétől vezérelve – derült ki egy hétfőn ismertetett kutatásból. Az élelmiszerek és gyógyszer mellett a leggazdagabbak autókból is előre bevásároltak a vámoktól tartva.
Előfeltételek nélküli tárgyalásra készül az ír és a brit miniszterelnök, de a meglévő brexitmegállapodás újratárgyalása ebbe nem tartozik bele.