Tízéves csúcsot ért el az erdőtüzek száma Brazíliában
Jair Bolsonaro elnök hivatalba lépése óta 48 százalékot romlott ez a statisztika.
Jair Bolsonaro elnök hivatalba lépése óta 48 százalékot romlott ez a statisztika.
Maratoni vita után szavazták meg a törvényt, ők az elsők Latin-Amerikában.
Az egykori katona többször is hangoztatta, nem szabadna olyan rendőrökkel szemben nyomozni, akik szolgálatteljesítés közben ölnek meg gyanúsítottakat.
Flávio Bolsonaro ráadásul regionális képviselőként követhette el a pénzmosást és sikkasztást.
Azt, hogy mekkora károkat okoz a koronavírus Európában és az Egyesült Államokban, senkinek nem kell bemutatni. De a járvány ugyanúgy ott van olyan országokban is, amelyeknek szinte esélyük sincs arra, hogy bekerüljenek a hírekbe. Van, ahol az egészségügy rémes helyzete miatt kell küzdeni, máshol a gazdasági kitettség okoz jókora károkat, és az is kiderül ilyen helyzetben, ha az állam képtelen ellátni a feladatait.
Az elmúlt hetekben a latin-amerikai térség vált a világjárvány gócpontjává.
Dél-Amerika legnagyobb légitársasága is megroppant a koronavírus-járvány miatt és csődvédelmet kért.
Argentína bejelentette határainak lezárását, Brazíliában már 77 halálos áldozata van a koronavírusnak. Nicaraguában eddig két fertőzöttről tudtak, egyikük belehalt a betegségbe.
Napról napra dönti a rekordokat az új fertőzöttek száma Panamában, Argentínában és Kolumbiában is.
Brazíliában mutatták ki a fertőzést egy Olaszországból érkezett férfin.
Azt továbbra sem tudni, mit kezdenek a lakosság egyharmadát sújtó szegénységgel.
A metrójegy árának emelése miatt indultak a tiltakozások.
Bombasiker az Új Selyemút program – papíron legalábbis, de a kínaiaknak mégiscsak változatni kell rajta, mert túlságosan drága és gyakran nem oda vezet, ahova szerették volna.
Védett területen és az őslakosok rezervátumaiban is vágják a fákat.
Elege lett az irodai életből, és meg sem állt Dél-Amerikáig. Fodor Viktória előbb a perui óceánparton önkénteskedett, majd hátizsákkal, egyedül nekivágott Ecuadornak, Bolíviának és Perunak. Pontosan fél év után tért vissza Magyarországra, azt mondja, hazafelé érte az igazi kultúrsokk. A története viszont újévi inspirációnak sem utolsó.
A kamara attól fél, hogy súlyos hátrányokat lennének kénytelenek elviselni az európai agrártermelők az Európai Unió és a dél-amerikai közös piac között tervezett szabadkereskedelmi szerződés életbelépése következtében.
A múzeum figyelmeztet: nagyon mérgező anyagról van szó.
Néhány tízezer tonna marhahúson múlhat, hogy sikerül-e tető alá hozni az EU és a Dél-amerikai Közös Piac közti, az európai vállalatok előtt nagy teret megnyitó szabadkereskedelmi egyezményt.
Óriásit nyerhet az európai ipar, ha az EU és Dél-Amerikai országai megegyeznek a szabadkereskedelmi egyezségről, de a gazdákon bukhat a megállapodás.