Kozmikus macskamancsot fotózott a James Webb űrteleszkóp
A Skorpió csillagképben látható képződmény, az NGC 6334 a Földtől nagyjából 4000 fényévre található, a belsejében pedig sorra születnek a csillagok.
A Skorpió csillagképben látható képződmény, az NGC 6334 a Földtől nagyjából 4000 fényévre található, a belsejében pedig sorra születnek a csillagok.
A Canopée két éve szállítja az Európai Űrügynökség rakétáinak részeit a tengeren. A számítások szerint átlagosan napi 5,2 tonnával kevesebb üzemanyagot fogyaszt, mint hagyományos társai.
Példátlan dolgot vitt véghez az Európai Űrügynökség: a Proba-3 űrszondapáros segítségével létrehozott egy mesterséges napfogyatkozást, amit ezentúl akár naponta megismételhet. Ennek pedig komoly tudományos haszna lehet.
Az elmúlt hónapokban ismét aktivizálta magát Európa legnagyobb tűzhányója, az Etna. A legutóbbi kitörése szerencsére nem veszélyeztetett senkit, de annál látványosabb volt – a Földről és az űrből nézve is.
Az Európai Űrügynökség május 31-én indította útnak a Voyager–1 és a Voyager–2 felé ifj. Johann Strauss remekművét, a Kék Duna keringőt, amely 23 óra 3 perc alatt tette meg a 24,9 milliárd kilométert.
A népszerű valcer május 31-én, a Bécsi Szimfonikus Zenekar előadásában hangzik majd el világűr-szerte.
Több mint fél évszázad után tért vissza a Földre.
Évtizedeken át vizsgálták a kutatók a NASA és az Európai Űrügynökség által rögzített adatokat, és most úgy tűnik, ennek eredményeként sikerülhet közelebb kerülni annak megértéséhez, hogy hol keletkezhettek az univerzum nehezebb elemei.
Az Európai Űrügynökség (ESA) Mars-járója, a Rosalind Franklin-rover a tervek szerint 2030-ban landolhat a Marson.
Kifogyott az üzemanyagból a Gaia űrtávcső, így a küldetés irányítói szabályozott keretek között nyugdíjazták az űreszközt. A tudományos hatása azonban biztosan túl fogja élni a szerkezetet.
Az Európai Űrügynökség tudósai szerint a kettős gravitációs lencsék rendkívül ritkák, ám a jövőben az Euclid űrszonda biztosan talál majd még belőlük. A segítségükkel az univerzum tágulásáról is pontosabb képet kaphatnak a kutatók.
Az Európai Űrügynökség űrszondája, a Hera jelenleg a Dimorphos nevű aszteroida felé tart, hogy méréseket végezzen nála. Útja során azonban a Marsot is megörökítette.
A Hubble űrteleszkóp nemrég a Nagy Magellán-felhő egy részét, a Tarantula-ködöt örökítette meg.
Európai és japán szakemberek szerint annak ellenére, hogy a Merkúr van a legközelebb a Naphoz, négy kráterének mélye olyan hideg, hogy annál kevesebb hűvösebb hely van a Naprendszerben.
Az évtized legjelentősebb EU-s űrprojektjére került szignó, akár már 2030-tól hozzáférhetnek az emberek, vállalatok és kormányok az uniós műholdas internethez.
Tulajdonost és profilt vált a Design Terminál.
Az Európai Űrügynökség bemutatta az első részletét annak az óriási kozmikus térképnek, amit hat év leforgása alatt készít el az Eukleidész űrteleszkóp.
Az Európai Űrügynökség műholdja timelapse videót készített a Föld egy évéről.
Az Európai Űrügynökség űrszondája, a Juice egy speciális műszerrel fotózta le a Földet, ami láthatóvá tette a Van Allen sugárzási övet.
Az ExoMars nevű űrszonda infravörös tartományban készített felvételeket a Mars felszínéről, amikor egy ismerős mintázat bukkant fel a képek között.