Fél Magyarország benne van az EU leggyengébb fertályában
Négy magyar nagy régió van, ahol az egy főre eső GDP nem éri el az uniós átlag felét sem. Összességében a magyar gazdaság hátulról a hatodik az EU-tagok sorában.
Négy magyar nagy régió van, ahol az egy főre eső GDP nem éri el az uniós átlag felét sem. Összességében a magyar gazdaság hátulról a hatodik az EU-tagok sorában.
A három balti államot leszámítva Magyarországon követik el újabban relatíve a legtöbb halálos áldozattal járó szándékos emberölést az Európai Unióban – derül ki az Eurostat legutolsó adataiból.
Az uniós tagállamok között Magyarországon a legmagasabb az EU-s belső migránsok szegénységi rátája, ugyanakkor a legalacsonyabb a külső migránsoké. A saját állampolgárok tekintetében Magyarország a középmezőny legközepén áll.
Nem nálunk a legegészségesebbek a gyerekek, viszont ha fáj a foguk, szinte kivétel nélkül orvoshoz kerülnek.
A hatvanadik születésnapjára már nem egészséges a legtöbb magyar, az egészségben töltött évek száma jóval kevesebb, mint az EU-átlag.
Jócskán elmaradunk még a visegrádi négyek többi országától is, Németország pedig fényévekre van.
Az uniós átlag 2017-ben 7,8 százalékot mutatott.
A tavalyi negyedik negyedévben négyéves mélyponton stagnált a gazdasági növekedés az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön kiadott előzetes becslése szerint.
Három ország van csak az EU-ban, ahol kevesebben szereznek diplomát 35 éves korukig, mint nálunk.
Harminc magyar cégből egy használ csak robotokat.
Az Eurostat összesítése szerint Magyarország az EU élvonalába tartozik abból a szempontból, hogy a nyugdíjasok mekkora arányát fenyegeti a szegénység. Ezt az adatot úgy is lehet tálalni, hogy a magyar nyugdíjasok anyagi helyzete kiemelkedően jó európai összevetésben. Meg lehet úgy is tálalni, ahogyan azt a Bloomberg hírügynökség tette, amely elemezte az adatokat.
Nem csak keleti, nyugati régióink, sőt a központi is a legrosszabb tízben szerepel a mintegy 300 európai régió közül az Eurostat 2015-re vonatkozó adatsorában.
Rabszolgatörvény, bénázás a Brexit körül, év végi bezárások, romló életszínvonal - nem túl szívderítő héten vagyunk túl. De legalább annak örülhetünk, hogy a spanyoloknak jó. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Magyarország nagyjából a középmezőnyben van, itt a 16 és 29 év közötti férfiak 80 százaléka, a nőknek pedig a 68 százaléka lakik szüleivel.
Összehasonlították az életszínvonalat, már Románia is lehagy minket. Így elég távolinak tűnik, hogy beteljesüljön Orbán Viktor álma.
Még nem értük utol a hollandokat, de az elmúlt tíz évben sokat léptünk előre.
A magyarok majdnem harmada nem tudna kifizetni egy váratlan kiadást- számolta ki az Eurostat. Ezen még nem is csodálkoznánk, de egy év alatt akkorát zuhant az arány, hogy statisztikusokat kellett megkérdeznünk, mi történhetett.
Magyarországon alig van kerti illemhely, a 4 százalékot sem éri el az arányuk.
Az EU-ban csak Luxemburgban rosszabb a helyzet.