Nézze meg nagyban: a NASA robotja lefotózta a Földet a Marsról
A NASA Curiosity marsjárója megint erős fotóval jelentkezett. Fókuszban a Föld és a Vénusz.
A NASA Curiosity marsjárója megint erős fotóval jelentkezett. Fókuszban a Föld és a Vénusz.
Több olyan aszteroida is elmegy majd a Föld mellett, amit csak nemrég fedezett fel a NASA. Szerencsére egyik sem jön túl közel.
A KOI-456.04 nevű égitestről egyelőre 85 százalékban lehet kijelenteni, hogy bolygóról van szó. A szakemberek ugyanakkor nagyon bíznak benne, hogy felfedezésük valóban az, amire az adatok alapján következtetnek.
Nemrég haladt el mellettünk a 2,5 kilométer átmérőjű "1998 OR2" aszteroida – szerencsére biztos távolságban.
A Kepler-1649c-re izgalmas körülmények közt bukkant rá a NASA, de ennél is érdekesebb, miféle exobolygóról van szó.
Azt már eddig is sejtették a tudósok, hogy a Föld geometriájában bekövetkező változásnak köze lehet a jégkorszakok változásának. Most egy lépéssel közelebb kerültek a feltételezés igazolásához.
Mégsem azonos a Föld és Hold oxigénizotópjainak összetétele, ez pedig megváltoztathatja a Hold kialakulásának jelenlegi elméleteit.
Két amerikai tudós két évnyi kutatás és elemzés után arra jutott, a fiatal Földön alig voltak szárazföldek, szinte az egész bolygót víz borította be.
Bolygónk gravitációja nemrég magához "húzott" egy kisebb égitestet, ami ezután keringeni kezdett körülötte. Nem marad sokáig.
Az adatvizualizációra szakosodott MetaBallStudios YouTube-csatorna ezúttal a Naprendszerben keringő aszteroidák és kisbolygók kapcsán jelentkezett érdekes és igen ijesztő felvétellel.
A Halványkék pötty című fénykép 1990-ben készült. Minket ábrázol, 6 milliárd kilométerről. A mára erősen megkopott fotót nemrég felújították.
Az üvegházhatású gázkibocsátás magas szintjével összhangban fog folytatódni a felmelegedés.
Ismét szendvics készült a Földből, de ezúttal sokkal pontosabban helyezték a világ két pontjára a kenyereket.
Van miért örülnie a Zwicky Transient Facility (ZTF) égboltfelmérő program kutatóinak. Egy különleges pályán mozgó aszteroidára bukkantak.
Az ausztráliai bozóttüzek közvetve az egész Föld időjárását befolyásolhatják.
Aki tudja, hogyan kell megművelni a földet, a túlélés zálogát tartja a kezében – hangoztatta Lévai Anikó.
Szűk három évtized alatt több mint fél Celsius-fokkal nőtt a globális átlaghőmérséklet, a szén-dioxid légköri koncentrációja pedig 15 százalékkal emelkedett.
A számítások szerint a 2016 SF6 ugyan a veszélyes aszteroidák csoportjába sorolható, de még így is kellő távolságra lesz a Földtől.
A csillagászok és a tudósok is gyakran figyelmeztetnek az átlagosnál nagyobb aszteroidákra. Ezúttal négy objektumról érkeztek a hírek, de a rosszabb, hogy közülük hármat csak az elmúlt 24 órában vettek észre a szakemberek.
Az egyik aszteroida méretét európai kutatók 370 méteresre becsülik, és hagyományos távcsővel is látni lehet majd a Földről.