Kering az űrben néhány aszteroida, amik városokat törölhetnek el, ha a Földnek ütköznek
Az adatvizualizációra szakosodott MetaBallStudios YouTube-csatorna ezúttal a Naprendszerben keringő aszteroidák és kisbolygók kapcsán jelentkezett érdekes és igen ijesztő felvétellel.
hvg.hu
A MetaBallStudios nevű YouTube-csatorna más, mint a többi a videósé. Ennek legfőbb oka, hogy a profil fenntartói jellemzően tudományos témákat vesznek elő, és igen gyakran élnek a 3D-s környezetben való ábrázolással is. Friss munkájuk mindennél ijesztőbb, azt igyekeznek ugyanis szemléltetni, mekkora aszteroidák keringenek a Naprendszerben.
Az alig 3 perces felvételen sorba veszik azokat a kisbolygókat is, melyek továbbra is megvannak, nem robbantak tehát szét vagy égtek el a légkörbe belépve. Az összeállítás legnagyobb darabja a Ceres, vagyis a legkisebb törpebolygó a Naprendszerben. A nevét Cerés után kapta, aki a növények ültetése, az aratás és az anyai szeretet istennője volt a római mitológiában.
A Ceres 950 kilométeres átmérője miatt a legnagyobb és legnehezebb test az aszteroidaövben.
Az animáció érdekessége, hogy viszonyításképp New York látképét használták hozzá, így remekül szemügyre vehető, hogy a sokszor parányinak gondolt objektumok a valóságban sokkal, de sokkal nagyobbak.
A dinoszauruszokat kipusztító Chicxulub aszteroida 14 kilométer széles volt, és az utolsó adatok alapján 65 millió éve csapódott a Földbe. A szakértők szerint ennek a kisbolygónak az érkezése kataklizmát indított, elképzelhetetlen méretű szökőárat hozva.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.