1100+ milliárd forintnyi büntetést kaphat a Google, mert nem tájékoztatta (eléggé) a felhasználókat
A jelek szerint a Google nem ússza meg, hogy ne kelljen felelnie a felhasználók nyomon követéséért. A kérdés csak az, mekkora lesz a büntetés.
A jelek szerint a Google nem ússza meg, hogy ne kelljen felelnie a felhasználók nyomon követéséért. A kérdés csak az, mekkora lesz a büntetés.
A Google egy meglehetősen alacsony büntetést kapott, de Putyinék már dolgoznak azon a törvényen, ami igen keményen bírságolná a "kihágást".
Évek óta automatikusan (és helyesen) vágjuk rá a választ a címben feltett kérdésre: természetesen az Apple. Most viszont más a helyzet, legalábbis mást mutat egy pillanatkép.
Vastagon fogott az LG ceruzája, amikor meghatározta kijelzős okoshangszórójának az árát. Kérdés, hogy jól tette-e ezt, ugyanis számos olcsóbb konkurens van már a piacon.
A Pixelek a Google csúcstelefonjai, azonban úgy tűnik, középkategóriás készülékként is megjelenhetnek.
Az Android 9.0-s verziója mostantól támogatja azt a wifi-szabványt, ami segít egy épületen belül is precízen megmondani, hol van a keresett okostelefon.
A Google Naptár eseményeiről eddig többféle módon is kérhettünk értesítést, most ezek közül szűnik meg az egyik lehetőség.
Egy sokakban reményt keltő projektet állított le az Alphabet (a Google ernyővállalata): nem lesz olyan kontaktlencse, amely mérné a vércukorszintet.
Tim Cook szerint itt az ideje, hogy a kormányok szabályozzák az olyan nagy vállalatok, mint a Google vagy a Facebook működését, mert a szabad piac jelen állás szerint úgy tűnik, csődöt mondott.
Egy új funkciót szúrtak ki nemrég a Google keresőjében: a találatok mellett a kommenteket is megjeleníti a kereső. Egyelőre az élő sporteseményeknél tesztelik a funkciót, de ha bejön, szélesebb körben is elterjedhet.
A mindig precíz tesztjeiről ismert Tom's Guide l az akkumulátorok által biztosított üzemidőben vetette össze az iPhone XR-t az Apple idei másik két mobiljával (is), az eredmény pedig igen meglepő lett.
Az amerikai Voxox nevű cég szerverein tárolt SMS-eket szinte semmilyen titkosítás nem védte, így akár valós időben is el lehetett lopni a kétfaktoros azonosításhoz kiküldött kódokat.
Több igen komoly és ígéretes projektje is van Elon Musknak, melyek egyike, hogy sok ezer műholddal biztosítana szélessávú internetet a világ minden pontján. Az ötlet nemrég újabb mérföldkövet teljesített.
A Google szerint egyre több androidos mobilra kerül rá a rendszer legújabb verziója, ám ez még mindig kevés a boldogsághoz és a felhasználók biztonságához.
Nem igazán nevezhető zökkenőmentesnek a Google idei saját márkás készülékeinek bevezetése. Előbb a felhasználók fényképei tűntek el a készülékekről, most pedig a szöveges üzenetek.
A keresőóriás Pixel 3 típusú telefonjának egyik fontos újítása a Night Sight nevű funkció, amelyet kifejezetten éjszakai fotózáshoz terveztek. Bár nem tökéletes, az eredmény így is döbbenetes. Felköthetik a nadrágszárukat a gyártók, ez most tényleg telitalálat lett.
Hétfőn egy rövid ideig világszerte akadoztak a Google szolgáltatásai, jelen állás szerint pedig úgy tűnik, a hibát pedig nem a mi készülékünkben kell keresni. A feltételezések szerint kibertámadás érte a Google-t, de az is lehet, hogy csupán technikai probléma lépett fel a kiszolgálói oldalon.
Az Android Dev Summit fejlesztői konferencián mutatta be azt a diasort a Google, amely jól mutatja, milyen komoly mértékben csökkenti a mobil energiafelhasználását, ha sötét módba kapcsolják a rendszert.
A decemberben érkező Chrome 71 mobilokra és asztali gépekre kiadott változatában is benne lesz az a funkció, ami megóvhatja a gyanútlan felhasználókat attól, hogy anyagi kár érje őket.
Hamarosan újfajta megközelítési móddal találkozhatnak a felhasználók az androidos alkalmazások frissítésekor. Ahelyett, hogy a rendszer automatikusan bezárná az éppen használatban lévő appot, bevonja a felhasználót a frissítésbe.