Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ez volt a negyedik legmagasabb többlet az idei hónapok közül.
708 millió euró, vagyis 273 milliárd forint volt a magyar külkereskedelem többlete idén augusztusban, ennyivel több pénz érkezett az országba a külföldön eladott hazai termékek bevételéből, mint amennyit a külföldről behozott termékek után kellett fizetni – derül ki a KSH friss első becsléséből.
Az augusztusi többlet idén a negyedik legmagasabb érték havi szinten. A külkereskedelmi termékforgalom szintje exportoldalon 0,5 százalékkal nőtt, importoldalon 0,9 százalékkal csökkent júliushoz képest.
2023. augusztusban a kivitel euróban számított értéke 1,5 százalékkal, a behozatal 19 százalékkal volt kisebb az előző évi azonos időszakáénál.
Augusztusban a kivitel értéke 11,3 milliárd eurót (4362 milliárd forintot), a behozatalé 10,6 milliárd eurót (4089 milliárd forintot) tett ki. A kivitel 77, a behozatal 70 százalékát az EU tagállamaival bonyolítottuk le.
Az eredmény hátterében – amit részletesen majd csak később közölnek – a korábbi adatok alapján valószínűleg a járműgyártás jó teljesítménye állhat.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.