Kína elindítja a dömpingellenes vizsgálatot az EU-s sertéshúsimportra
Itt az új válaszcsapás a kínai elektromos járművek importjának büntetővámjáért.
Itt az új válaszcsapás a kínai elektromos járművek importjának büntetővámjáért.
Az iratok egy része egy katonai magazinokat gyűjtő nyugdíjashoz került, aki jelentkezett a hatóságoknál. A két katona kevesebb mint 1500 forintot keresett az ügyleten.
Li Csiang mostani látogatása előtt legutóbb 2017-ben járt kínai miniszterelnök Ausztráliában, ez és a pandák ígérete is azt jelzi, hogy javulnak a két ország közötti kapcsolatok.
Azok után, hogy az Európai Unió büntetővámokat vetett ki a Kínában gyártott elektromos autókra, Peking célzott megtorló intézkedésekkel reagálhat. Végigvesszük, milyen ellenintézkedésekre lehet számítani, és mi lehet ezekkel Kína célja.
Kínai mérnökök egy humanoid robot ujjbegyeibe és tenyerébe ültettek olyan érzékelőket, amelyekkel például azt is érzi a gép, mennyire meleg az általa megfogott tárgy.
Öt év börtönbüntetésre ítélték Huang Hszüe-csin kínai MeToo-aktivistát, újságírót, miután pénteken egy dél-kínai bíróság bűnösnek találta államellenes felforgatás vádjával. A nőt 2021 óta tartották fogva a kínai hatóságok.
A csütörtökön kezdődött G7-csúcstalálkozó és az azt megelőző napokban bejelentett újabb gazdasági szankciók egyik fő célja, hogy Kínát eltántorítsák Oroszország háborús támogatásától. Az ukrajnai invázió óta Moszkva számára Peking létfontosságú szövetségessé vált, gazdasági, politikai és katonai értelemben is. Eközben Kína stratégiai pozíciókat szerzett Oroszországgal szemben, növelve saját globális befolyását is. Arra azonban figyel, hogy mindezért túl nagy árat ne fizessen, nem rúgná össze a port túlságosan a Nyugattal Moszkva miatt.
Az EU kínai importvillanyautókra kivetett védővámja valójában enyhének tekinthető, a legtöbb gyártó részvényárfolyama emelkedett a vámbejelentés nyomán. A vámok alapján úgy tűnik, az EU arra akarja ösztökélni a kínai gyártókat, hogy Európában termeljenek.
Ellenintézkedéseket is kilátásba helyeztek.
A Kínában gyártott elektromos autók versenytorzító állami támogatása miatt kivetett büntetővám jelentheti a casus bellit a Kína és az Európai Unió közötti kereskedelmi háborúban; a következő célpont pedig a kínai akkugyártás lehet, ahol az Unió belső piacán létesítendő üzemeknél is vizsgálhatják az anyacégek állami támogatását, keresztülhúzva Orbán álmait.
Ez a maximális érték, a Magyarországon is gyárat létesítő BYD autóira 17,4 százalékos pluszvámot állapítottak meg. Indul a kereskedelmi háború.
Az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) 35. születésnapján tartott beszédében a nagykövet kifejtette, hogy Magyarország éppen egy olyan kínai adósságcsapda irányába fut készségesen, amire már rengeteg külföldi példát lehetett látni, és amiből nagyon nehéz visszajönni.
Románia tíz éve még egy kínai vállalattal kötött előzetes megállapodást két új erőműblokk megépítésére, 2020-ban azonban úgy döntött, inkább a már működő blokkoknál használt kanadai technológiára alapozza az erőmű bővítését, és az egyes blokk felújítását is kanadaiak végezhetik.
Csang Hszü Rómában ült a Da Vinci sebészrobot irányítópultjához, hogy onnan vezérelje le egy daganatos beteg prosztataműtétjét. A páciens eközben egy pekingi kórház műtőjében feküdt.
Akár szerdán bejelentheti az Európai Bizottság a döntést.
Az európai parlamenti választások előtt az orosz politikai és gazdasági érdekekhez köthető álhírek sora árasztotta el Európát, ezek terjesztését a generatív mesterséges intelligencia nagyon megkönnyítette. Bár az Európai Unió – és számos tagország külön is – hatványozott erővel küzd a kamuhírek és a zavarkeltés ellen, ennél sokkal többre lenne szükség.
Kínai kutatók szerint a jövőben könnyebb lesz tanulmányozni az Ebola-fertőzés okozta szembetegségeket, valamint a vakcinát is könnyebb lesz kifejleszteni a kórokozó ellen egy új vírusnak köszönhetően.
Egy kisebb ország komplett éves energiafogyasztását is teljesen fedezné az a naperőmű, amit a napokban üzemeltek be Kínában.
Az évente turisták millióit fogadó látványosságról beismerték a kínai hatóságok, hogy „a száraz évszakban kicsit rásegítenek”.
A Csang’o-6 kínai holdszonda felszállt és megkezdte útját vissza a Föld felé, miután sikeresen begyűjtötte a kőzetmintákat a Hold túlsó oldaláról – közölte kedden a kínai űrügynökség.