Bepipultak a dolgozók a Louvre-ban a havi eligazításon és spontán sztrájkba kezdtek
A múzeum nem nyitott ki, turisták ezrei várakoztak a Louvre híres üvegpiramisa előtt.
A múzeum nem nyitott ki, turisták ezrei várakoztak a Louvre híres üvegpiramisa előtt.
Előzetes időpontfoglalással, a látogatók nyomon követésével, a távolabbról érkezők drágább belépti díjával és vidékre utaztatott festményekkel is próbálják kezelni a világban a népszerű múzeumokat ellepő turistaáradatot. Van, ahol a megoldást a politika gátolja.
A világ leghíresebb festménye külön galériát kap, ahová viszont nem lesz érvényes a Louvre többi részére váltott belépő.
A levest dobó aktivisták az "egészséges és fenntartható élelmiszerekhez" való jogot követelték.
Franciaországban a pénteki késelés miatt a legmagasabb szintű terrorkészültséget vezették be.
Korábban kapcsolják le a fényeket az eddig megszokottnál.
A párizsi Louvre korábbi elnök-igazgatóját már korábban megvádolták illegális műkereskedelemmel, a napokban pedig két jeles archeológust hallgatnak ki, akik közül az egyik a Louvre jelenlegi kurátora. A botrány valószínűsíthetően lopott, egyiptomi műkincsek körül bontakozik ki.
A festménynek szerencsére nem lett baja, a biztonsági üveg felfogta a küldeményt.
Kicsomagolták a Szépművészeti Múzeumban szerdán Hieronymus Bosch Bolondok hajója című festményét, amely az intézmény Menny és pokol között – Hieronymus Bosch rejtélyes világa címmel április 9-től látható, egymilliárd eurós biztosítási összértékű anyagot felvonultató kiállításán lesz látható.
A férfit mellékbüntetésként örökre kitiltották Franciaország területéről.
A Mona Lisa felülvizsgálatán is részt vehet, aki sikeresen licitál.
BSoD, azaz a Windows jól ismert „kékhalál” képernyője egészen váratlan helyen bukkant fel, Párizs legnagyobb és legismertebb múzeumában, a Louvre-ban.
Egy új kiállítás keretében most úgy lehet megnézni da Vinci Mona Lisa című festményét, ahogy korábban soha. A mutatvány a HTC és egy francia stúdió érdeme.
A 200. születésnapját ünneplő spanyol múzeum ünnepi tárlatain szeretné elkerülni a szelfiző tömegeket.
Ieoh Ming Pei tizennyolc évesen, minimális angoltudással érkezett Kínából Amerikába, ahol a XX. század egyik legjelentősebb tervezőjévé vált. Rendkívüli épületek kötődnek a nevéhez.