Kékhalál volt a Louvre-ban

BSoD, azaz a Windows jól ismert „kékhalál” képernyője egészen váratlan helyen bukkant fel, Párizs legnagyobb és legismertebb múzeumában, a Louvre-ban.

  • hvg.hu hvg.hu
Kékhalál volt a Louvre-ban

Aki Windows rendszerrel dolgozik, és ezúttal inkább a régebbi rendszerekre gondolunk, annak nem ismeretlen a BSoD, az angol Blue Screen of Death kifejezés rövidítése, amit magyarul csak kékhalálként emlegetnek. Az elnevezés egy olyan, kék hátterű képernyőképre utal, ami akkor jelenik meg, ha olyan mértékű a rendszerhiba, amelyből a Windows már nem tud helyreállni. Ilyenkor egyetlen megoldás marad, a rendszer újraindítása.

Minthogy jelenleg több mint másfél milliárdan használnak Windows-rendszert (legalábbis a Microsoft-rendszert), feltehetően sokaknak ismerős ez a bizonyos képernyőkép, még ha a legújabb operációs rendszernél, a Windows 10-nél már nem is lehet vele találkozni Ettől függetlenül viszont ismert „jelenségről” van szó, és így talán nem is annyira meglepő, hogy annyi helyen felbukkanhat.

Például a párizsi Louvre múzeumban, ahol kiállítási „tárgy” lett, méghozzá a földre vetített formában, ahol úgy nézett ki, mint egy alternatív digitális mű. Úgy tűnik, véletlen „balesetről” volt szó, és a múzeum egyik számítógépének képernyőképe vetült ki a földre. Ráadásul nem mostani a jelenet, és ez nemcsak abból derült ki, hogy a képet készítő reddit-felhasználó is elismeri, két éve fotózta, csak elfelejtette közzétenni, hanem abból is, hogy turisták vannak a Louvre-ben, és senkin sincsen maszk.

reddit/PBSOD

Egyébként létezik zöldhalál is (GSoD), ezt a képernyőt a Microsoft azért hozta létre a Windows Insider programhoz, hogy meg lehessen különböztetni a Windows 10 előzetes verzióin alapuló végzetes összeomlásokat a stabil rendszeren előfordulóktól, megkönnyítve az ok kivizsgálását és a javítást.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?