Tényleg járadékot kapnak az idős tudósok, de ezzel is az MTA jár rosszul
A kormány által éppen megvágott költségvetéséből kell majd az Akadémiának kifizetnie ezt is. De akadémikusok nem kaphatják meg.
A kormány által éppen megvágott költségvetéséből kell majd az Akadémiának kifizetnie ezt is. De akadémikusok nem kaphatják meg.
A Magyar Tudományos Akadémia kutatójának írása arról, hogy ki is avatkozik be az MTA ügyeibe.
A Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnöke Veiszer Alinda vendége volt a szlovákiai Pátria Rádióban.
Törvénysértést követ el, ha visszatartja az MTA kutatóintézeteinek és kutatóhelyeinek támogatását - írja Bárándy Péter, Draskovics Tibor, Forgács Imre és Vastagh Pál a hvg.hu-nek eljuttatott közös közleményben. Eszerint a kutatóintézetek támogatásának felhatalmazás nélküli átcsoportosítása miatt a költségvetési csalás gyanúja is felmerül.
Újra tárgyalt a kormány az MTA-val, úgy tudjuk, a légkör konstruktív volt. Jövő héten folytatják. Így távozott a miniszter az akadémia épületéből.
A szerződése szerint évi két publikációt kellett volna teljesíteni az innovációs miniszternek az MTA-n, ezt nem tette meg a Magyar Narancs kutatásai szerint. Mégis megkapta a tiszteletdíját.
Parti Nagy Lajos szerint a kultúrharc arról szól, hogy megregulázzák, megfélemlítsék azokat, akiket nehéz beterelni „például egy futballöltözőbe”. Nem gondolja ugyanakkor, hogy az értelmiségnek lenne bármilyen kollektív felelőssége, és szerinte az is téved, aki hisz a demokratikus, kiegyensúlyozott kánonokban.
Úgy látszik, az MTA is belátta, komoly kommunikációs gondban van a kormánnyal, ezért most focipéldákkal próbálja közelebb hozni a helyzetet Orbánékhoz.
Jó lenne megérteni, mit akar a miniszter, mondja Lovász László MTA-elnök az Indexnek adott interjújában. A támadásokra nem reagál, bizonyos szint felett nem megyünk bizonyos szint alá.
Az ITM örül az MTA tárgyalási hajlandóságának, és már a héten asztalhoz ülne.
Új kutatóközpont alakult a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen, amely akár az átalakítandó MTA-s kutatóintézetek átvételében is szerepet játszhatnak. Az érintettek tagadnak.
Nagyon nehéz követni a kormány rombolási akcióprogramjának szélsebes végrehajtását.
Élőláncba hívta kedden délutánra a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) sorsáért aggódókat az intézmény dolgozóiból alakult Akadémiai Dolgozók Fóruma, végül többszörös élőlánccal vették körbe az épületet. A tüntetéssel egyidőben ült össze az MTA Elnöksége is, hogy eldöntsék, mit reagáljanak a kormány lépéseire. Lovász László, az MTA elnöke egy petíciót vett át a tüntetőktől, amelyben a kutatóhálózat egyben tartása melletti kiállást kérték tőle.