A Babes–Bolyai Tudományegyetem is kiállt az MTA mellett
Illetve a szintén erdélyi Nemzeti Kisebbségkutató Intézet kutatói is aggodalmukat fejezték ki az Akadémián történtekkel kapcsolatban.
Illetve a szintén erdélyi Nemzeti Kisebbségkutató Intézet kutatói is aggodalmukat fejezték ki az Akadémián történtekkel kapcsolatban.
Közleményben fejezték ki aggodalmukat az MTA pénzelvétele miatt.
A MOL és a Richter részvénypakettjeiből hozzák létre a Budapesti Corvinus Egyetemet tulajdonló alapítványt, de más intézmény működésében is bevezetnének hasonló modellt, erről beszélt az innovációs és technológiai miniszter. Aki jó eredményeket ér el, továbbra is kap majd ösztöndíjat a Corvinuson, ígéri Palkovics László.
A konzervatív tudóskör megoldási javaslatai nem tetszenek az MTA dolgozóinak, mert azok továbbra is szétválasztanák az MTA-t és a kutatóintézeteket.
Egyetemi tanszékek és tudományos egyesületek szolidaritási nyilatkozata mellett 566 művész, tanár, tudós írt alá egy nyílt levelet Palkovicsnak.
A konzervatív tudósok szerint a projekt alapú finanszírozás bizonytalanságot szül, aggasztja őket az elhúzódó vita az MTA és a minisztérium között. Egy új megoldást javasoltak, amellyel a válasza alapján Palkovics László egyetért.
Az MTA bedarálása és a kormánynak nem tetsző nézetek elsorvasztása ellen tiltakozik több mint negyven ismert tudós és művész.
Az MTA Dolgozóinak Fóruma jövő kedden, február 12-én élőláncot szervez a Magyar Tudományos Akadémia épülete köré, hogy ezzel is próbálja védeni az intézmény veszélybe sodort autonómiáját. A szervezők várják a támogatók megjelenését.
A külföldről hazatérő fiatal kutatókat támogató Lendület-program nyertesei arra kérik Orbán Viktort, hogy sürgősen állítsa le az MTA "rohamléptekben történő és nem kellően átgondolt" átalakítását, mert létbizonytalanságba taszítja a kutatást.
Birtokunkba jutott annak a beszélgetésnek az összefoglalója, amiben a miniszter részletesen elmondja egy akadémikus kollégájának, hogyan végzik ki az MTA kutatóintézeteit.
Túltolta a zabálást a regnáló elit, így rá kell fanyalodjon a kutatók pénzére is.
Teljesen kiszerveznék a kutatóintézeteket az új terv szerint, egyeseket meg is szüntetnének, az MTA egyszerű köztestületnek maradna meg.
Több mint 70 oktató írta alá az ELTE BTK Történeti Intézetének nyilatkozatát.
Írásban kérdezte Szél Bernadett Székely Lászlót, hogy alkotmányos-e az Akadémia pénzeinek visszatartása. Az alapvető jogok biztosa azt javasolta, állapodjon meg az MTA és a minisztérium, hozzátéve, ő sokat nem tehet, de figyeli az MTA ügyét.
Alapítványok is lakmározhatnak a kutatási pénzekből, na vajon melyikek?
Koránt sem a gyorséttermek utánpótlását adják a romkocsmák homályában merengő bölcsészek, mutat rá az MTA a kutatóintézetek átalakításának tervét kommentálva, konkrét példákkal illusztrálva igazát.
Nyilatkozatban fordultak a kormányhoz a Magyar Tudományos Akadémia dolgozói.
Az intézmény a honlapján tette közzé a válaszait a lap kérdéseire.
Valóban rendelkeznek 8,6 milliárd forinttal, csakhogy azt már előre lekötötték másra, és a minisztérium jóváhagyása szükséges az átcsoportosításhoz, azt pedig hiába várják.