Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Úgy látszik, az MTA is belátta, komoly kommunikációs gondban van a kormánnyal, ezért most focipéldákkal próbálja közelebb hozni a helyzetet Orbánékhoz.
Egy BL-esélyes klubcsapatot nem érdemes szétverni, inkább köré kellene építeni a válogatottat – így magyarázza a gyengébbek és focimániások kedvéért az MTA oldalán, miért nem jó ötlet leválasztani az 5000 főnek munkát adó akadémiai kutatóintézeti hálózatot az MTA-ról, és kivéreztetni az akadémiát. De előjön az Aranycsapat vagy a 70-es évek Ajaxa Johan Cruyff-fal: "úgy lehetne most a tudományos élet szövetségi kapitányának is egy már meglévő, nemzetközi szinten is folyamatosan bizonyító 'klubcsapatra' alapozni az új magyar 'K+F+I nemzeti válogatottat'".
Az MTA kiemelten magas arányban neri el az európai kutatói ösztöndíjakat, amivel elég pénz jön össze, hogy további nagy nevekkel folyjanak a kutatások (nagy pénz, nagy foci). Ráadásul mindezt az MTA egy relatíve kis létszámmal éri el európai kutatóhálózati társaival összevetve, azaz olcsóbban működik (ebből a szempontból: kis pénz, nagy foci). Költségarányosan az MTA adja a legtöbb Q1 minőségű publikációt, vagyis itt is jól muzsikál a tudomány akadémiája.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.